Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » ПДВ: Нові форми податкової накладної та РК до неї. Новий Наказ опубліковано!
Ініціативи законотворців Консультації

ПДВ: Нові форми податкової накладної та РК до неї. Новий Наказ опубліковано!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Починаючи із 1 березня податкові накладні/розрахунки коригування реєструються лише за новими формами.

Саме із 01.03.2021 року діє наказ Мінфіну від 02.12.2020 р. № 734, яким затвердили у новій редакції форми податкової накладної та декларації з ПДВ.

Проте Мінфін мав ще затвердити нову форму податкової накладної, де будуть ставки ПДВ 7% та 14%. У формах будуть відображені останні зміни щодо оподаткування креативних індустрій та аграрної продукції за зниженими ставками ПДВ.

ДПС розробила зміни до них, які втілені у проєкті наказу Мінфіну “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України”.

Відповідно до змін, до підпункту „в” пункту 193.1 ПКУ, до переліку операцій, що оподатковуються за ставкою 7 %, включено операції з постачання послуг у сферах культури, туризму та сектору креативних індустрій, зокрема із показу (проведення) вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем’єр, культурно-мистецьких заходів, показу оригіналів музичних творів, демонстрації виставкових проєктів, проведення екскурсій для груп та окремих відвідувачів у музеях, зоопарках тощо.

Новим підпунктом „г” пункту 193.1 ПКУ з урахуванням змін, внесених Законом № 1115, до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України відповідних товарних груп сільськогосподарської продукції, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у пункті 197.18 ПКУ, передбачено застосування ставки ПДВ у розмірі 14 %.

У зв’язку з цим форми та Порядок заповнення податкової звітності з ПДВ і форми та Порядку заповнення податкової накладної приведено у відповідність до вимог ПКУ, з урахуванням змін, внесених Законами №№ 962, 1115. Зазначені документи викладено у новій редакції, з метою практичної реалізації податкових механізмів у частині застосування ставки ПДВ у розмірі 14 % до операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції та у розмірі 7 % до операцій з постачання послуг у сферах культури, туризму та сектору креативних індустрій.

Тепер на сайті ДПС розміщено в Реєстрі форм електронних документiв податкова накладна (проєкт форми для розробників програмних забезпечень) за ідентифікатором форми J1201012 (J1201112, J1201212). Оновлену форму затверджено наказом Мінфіну від 01.03.2021 р. № 131, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.03.2021 р. за № 310/35932.

Наказ № 131 опублікований 12.03.2021 року. Він набирає чинності з дня офіційного його опублікування та застосовується до податкових періодів, починаючи з 01 числа місяця, в якому опубліковано цей наказ. Тобто нова форма із ставкою 7% для креативної індустрії та 14% для аграріїв діє із 01.03.2021 року.

1 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X