Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПДВ при списанні ТМЦ у зв’язку з їх викраденням під час транспортування
Консультації

ПДВ при списанні ТМЦ у зв’язку з їх викраденням під час транспортування

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

При здійсненні операцій з постачання ТМЦ на загальну суму їх відвантаження постачальником були складені і зареєстровані в ЄРПН податкові накладні, а покупцем на підставі таких накладних був сформований податковий кредит.

Оскільки у ході транспортування частина ТМЦ була визнана викраденою (у зв’язку з чим вони не можуть бути використані у господарській діяльності), то покупець на підставі пп. «г» п. 198.5 ст. 198 ПКУ у тому звітному періоді, в якому був встановлений такий факт викрадення, на таку частину має нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи із бази оподаткування, визначеної п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому встановлено факт викрадення таких цінностей , і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну.

Якщо у ході слідства, проведеного правоохоронними органами, відбуватиметься повернення винними особами викрадених ТМЦ або відшкодування збитків за викрадені цінності, то платник податку з метою зменшення суми податкових зобов’язань має право скласти розрахунки коригування до такої зведеної податкової накладної, складеної відповідно до вимог пп. «г» п. 198.5 ст. 198 ПКУ, в яких зі знаком «-» в тих графах, заповнення яких передбачено, зазначити показники щодо товарів/послуг, які виправляються. Такі розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН платником податку, який склав таку зведену податкову накладну.

При цьому, враховуючи те, що суми коштів, повернуті винними особами як відшкодування збитків за викрадені ТМЦ (без урахування штрафних санкцій і пені), розцінюються як компенсація вартості таких цінностей та включаються до бази оподаткування ПДВ, то на дату отримання таких коштів платник має скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну. Детальніше у ІПК від 15.03.2019 р.  № 1070/6/99-99-15-03-02-15

Крім цього, повідомляємо, у разі якщо відбувається операція з ліквідації основних виробничих або невиробничих засобів у зв’язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили та у інших випадках ліквідації без згоди платника податку, в тому числі при викраденні, у випадках, визначених пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ та абзацом другим п. 189.9 ст. 189 ПКУ, податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються, якщо факт знищення або зруйнування документально підтверджується відповідно до законодавства.

Вісник ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X