Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПДВ-рахунок: коротко про головне
Консультації

ПДВ-рахунок: коротко про головне

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Як працює ПДВ-рахунок у системі електронного адміністрування?

ПДВ-рахунок – це рахунок, відкритий платнику ПДВ у системі електронного адміністрування, запровадженої з 1 лютого 2015 року. Правила цієї системи викладено у статті 200¹ Податкового кодексу України і Порядку електронного адміністрування податку на доданну вартість, затвердженим постановою КМУ від 16.10.2014 № 569. Система працювала у тестовому режимі протягом перехідного періоду до 1 липня поточного року.

ПДВ-рахунок призначений:

— для контролю суми ПДВ, на яку платник податків може зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) — більш детально в матеріалі Реєстраційний ліміт для податкових накладних: правила обчислення. ;

— сплати задекларованих податкових зобов’язань до бюджету.

Платник ПДВ має право отримувати від ДФС інформацію про стан свого електронного рахунку і суму податку, на яку він може зареєструвати податкову накладну. Для отримання такої інформації йому потрібно направити запит до ДФС України.

Платник податків повинен поповнити ПДВ-рахунок «живими» коштами:

— для реєстрації податкової накладної в ЄРПН – якщо на момент реєстрації сальдо формули з п. 200¹ (ΣНакл) менше, ніж сума ПДВ у такій податковій накладній. Цей обов’язок виникає з 1 липня 2015 року, коли система електронного адміністрування запрацювала у повному обсязі;

— для сплати задекларованих податкових зобов’язань.

Разом з тим, кошти з ПДВ-рахунка можна перераховувати тільки:

— до бюджету для сплати податкових зобов’язань з ПДВ;

— на спец рахунок (для підприємств, що застосовують спеціальний режим оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (стаття 209 ПКУ);

— на поточний рахунок платника (за його заявою), але тільки в тій сумі, яка залишиться після сплати задекларованого ПДВ і погашення податкового боргу (за наявності).

Читати по темі:  Як виправити помилку в номері або в даті податкової накладної

ПДВ-рахунки відкривають виключно на підставі реєстру платників податків, який Державна фіскальна служба подає до Казначейства. У реєстрі зазначаються:

— найменування або прізвище, ім’я та по батькові платника податків;

— податковий номер або номер і серія паспорта (для фізосіб-підприємців, які мають позначку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

— індивідуальний податковий номер платника податків;

— дата реєстрації платника податків.

Казначейство повинне надіслати ДФС повідомлення про відкриття ПДВ-рахунку платника податків не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС передає платникові податків реквізити його ПДВ-рахунка. Як бачимо, відкриття рахунка проходить без участі платника податків. Суб’єкт господарювання може проводити операції з ПДВ-рахунка з дати його реєстрації платником ПДВ. Для платників, зареєстрованих до 1 лютого 2015 року, дата початку використання ПДВ-рахунка було 1 лютого 2015 року.

Електронний рахунок підлягає закриттю при анулюванні реєстрації платника ПДВ. При цьому залишок коштів на ПДВ-рахунку перераховується до бюджету. Закриття рахунку також проводиться без участі платника податків.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

восемнадцать − 8 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Події

січень, 2020

Реклама

Random Quote

Если вы тратите слишком много времени на размышления, вы никогда это не сделаете

— Брюс Ли
X

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: