Головна » Бухгалтеру » Консультації » Перехід на спрощену систему: особливості надання звітності
Консультації

Перехід на спрощену систему: особливості надання звітності

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Згідно з п. 291.3 ст. 291 ПКУ юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою І розділу ХІV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному законодавством.

Детальніше про заяву на перехід із загальної на спрощену систему читайте тут

До речі, наразі така можливість ще є до 13 вересня, що би стати єдинником із 01 жовтня 2019! Не прогавте моменту!

     Пунктом 294.3 ст. 294 ПКУ визначено, що для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

     Поряд з цим згідно з п.п. 1 п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

Про подачу звітності при переході із загальної системи на спрощену читайте тут

Таким чином, платник податку на прибуток, що використовує базовий звітний (податковий) період рік, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами та доповненнями, у полі 2 «Звітний (податковий) період» якої одночасно зазначає:

  • відповідний звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування (І квартал, півріччя, три квартали);
  • базовий звітний період квартал.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка