Головна » Бухгалтеру » Консультації » Перехід з „спрощенки” на загальну: як звітувати?
Консультації

Перехід з „спрощенки” на загальну: як звітувати?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

Відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої — третьої груп здійснюється в порядку, визначеному п.п. 298.2.1 — 298.2.3 ст. 298 ПКУ (п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників — період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.

Згідно з п. 137.4 ст. 137 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників податку на прибуток є календарний рік з урахуванням положень, визначених п. 57.1 ст. 57 ПКУ. Він починається з першого календарного дня податкового (звітного) року і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) року.

Коли особа реєструється на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) року, податковий (звітний) рік розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) року (п.п. 137.4.2 п. 137.4 ст. 137 ПКУ).

Читати по темі:  НАКАЗ МінФіна від 19.06.2015 № 579. Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку 1,2 та 3 групи, які не є платниками ПДВ

Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році та не сплачують авансовий внесок (п. 57.1 ст. 57 ПКУ).

Враховуючи зазначене, платники єдиного податку, які з 1 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за базовий звітний (податковий) рік, який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

два × пять =

Наша розсилка

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Ничто никогда не строится в срок и в пределах сметы

Перехід з „спрощенки” на загальну: як звітувати?

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом