Головна » Для завантаження » Закони, положення, нормативи » Інші документи » Перелік товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи
Інші документи

Перелік товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

06.07.2012  № 498

Зареєстровано в Міністерстві
|юстиції України
20 липня 2012 р.
за № 1231/21543

Про затвердження Переліку товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я
№ 764 від 23.11.2015}

Відповідно до абзацу одинадцятого підпункту 8.7 підпункту 8 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, та з метою упорядкування обігу товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 26 листопада 2004 року № 577 «Про затвердження переліку товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 8 грудня 2004 року за № 1564/10163.

3. Управлінню розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра – керівника апарату Богачева Р.М.

5. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Віце-прем’єр-міністр України –
Міністр

Р.В. Богатирьова

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

М.Ю. Бродський


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
06.07.2012  №498
(у редакції наказу Міністерства
охорони здоров’я України
23.11.2015  № 764)

Зареєстровано в Міністерстві
|юстиції України
20 липня 2012 р.
за № 1231/21543

ПЕРЕЛІК
товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи

1. Медичні вироби, медичні вироби для діагностики in vitro, активні медичні вироби, які імплантують, комплектуючі до медичних виробів.

2. Предмети та засоби особистої гігієни (засоби для догляду за ротовою порожниною, шкірою, волоссям, засоби для гоління та після гоління, мило туалетне, шампуні, гігієнічні серветки, мочалки).

3. Природні та штучні мінеральні води, столова питна вода.

4. Косметичні засоби (креми, солі, лосьйони, скраби та інші засоби, які виконують гігієнічні профілактичні та естетичні функції, в тому числі засоби для догляду за волоссям: пінки, лаки, муси, маски, ополіскувачі, фарба для волосся), за винятком парфумів та декоративної косметики.

5. Функціональні харчові продукти, харчові продукти для спеціального дієтичного споживання (у тому числі продукти дитячого харчування, харчування для спортсменів та осіб похилого віку), дієтичні добавки; напої, не віднесені до дієтичного/дитячого харчування; продукти для діабетичного харчування; окремі харчові продукти в оригінальній заводській упаковці, такі як жувальні гумки, батончики, льодяники, драже, печиво; закваски, клітковина, біологічно активні добавки.

6. Репеленти (у тому числі електричні пристрої для використання змінних картриджів з репелентами), акарицидні засоби (засоби проти кліщів).

7. Дезінфекційні засоби. Антисептичні засоби, не зареєстровані як лікарські засоби.

8. Прилади для контролю та регуляції мікроклімату середовища (іонізатори та зволожувачі повітря, термометри, гігрометри, термоіндикатори).

9. Пристрої для доочищення питної води та змінні фільтри-картриджі до них.

10. Товари для немовлят та дітей, що не зареєстровані як медичні вироби.

11. Література з питань медицини, фармації та здорового способу життя.

12. Спеціальний одяг для працівників медицини та фармації.

13. Товари для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

14. Ортопедичні товари, противарикозні компресійні вироби, прилади вимірювання функціональних навантажень людини (шагомір, лічильник калорій), масажери, інгалятори, медичні лампи, кварцеві лампи, солеві, гелеві та електричні грілки, товари для магнітотерапії, які не зареєстровані як медичні вироби, та супутні товари до них (батарейки, зарядні пристрої).

15. Інструменти, пристрої для догляду за ротовою порожниною, шкірою, нігтями, волоссям.

16. Предмети та засоби для ароматерапії (ароматичні лампи, масла, палички, свічки).

17. Вироби з вати (ватні палички, диски, пластини), засоби жіночої гігієни, пластирі, паперові носові хустинки, паперові та вологі серветки, туалетний папір, рушники паперові, панчішно-шкарпеткові трикотажні вироби, пакувальні матеріали, що не зареєстровані як медичні вироби.

18. Засоби, пристрої та інші товари для боротьби зі шкідливими звичками.

19. Ємності з термоізолювального матеріалу для підтримання температурного режиму при транспортуванні (термоконтейнери, термосумки, термобокси), холодоелементи, картки-індикатори, індикатори заморожування термотестерів.

20. Лабораторний посуд. Ваги аптечні та комплекти різноваг.

__________
Примітка.

Придбання та торгівля зазначеними товарами здійснюються аптечними закладами та їх структурними підрозділами за умови забезпечення відокремленої зони зберігання цих товарів.

{Перелік в редакції Наказу Міністерства охорони здоров’я № 764 від 23.11.2015}

27 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X