Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПЕРЕНЕСЕННЯ ТЕРМІНІВ ПРОВЕДЕННЯ ФАКТИЧНОЇ ПЕРЕВІРКИ: ТАКЕ МОЖЛИВО?
Консультації

ПЕРЕНЕСЕННЯ ТЕРМІНІВ ПРОВЕДЕННЯ ФАКТИЧНОЇ ПЕРЕВІРКИ: ТАКЕ МОЖЛИВО?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 ПКУ фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника.

Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Згідно з пунктом 82.3 статті 82 Кодексу тривалість фактичних перевірок не повинна перевищувати 10 діб, а продовження строку таких перевірок здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 5 діб.

Подовження строку фактичної перевірки можливе за наявності заяви суб’єкта господарювання (підпункт 82.3.1 пункту 82.3 статті 82 Кодексу) або у разі змінного режиму роботи чи підсумованого обліку робочого часу суб’єкта господарювання та/або його господарських об’єктів (підпункт 82.3.2 пункту 82.3 статті 82 Кодексу).

Відповідно до пункту 80.1 статті 80 Кодексу фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Зупинення фактичних перевірок чинним законодавством не передбачено.

ДФС

 Але слід зауважити, що можливі випадки неузгодженності дій між податковими чи іншими контролюючими органами, коли все ж таки можливий варіант не зупинки, а перенесення термінів чи взагалі видається новий наказ на перенесення місця, де буде здійснюватись перевірка. 

Наприклад, якщо у суб’єкта підприємницької діяльності вже рішенням суду було вилучено документи, а органом ДФС призначено перевірку і запитувані документи вже у Податкової міліції або іншому контролюючому органі. Тоді суб’єкт має про це письмово повідомити про відсутність витребуваної документації орган ДФС, звичайно допускаючи до перевірки, та просити про зупинення перевірки. Після цього вже керівництво органу ДФС самостійно вживає заходів щодо отримання необхідної документації від так би мовити своїх “колег”.

Більш детально про перевірки читайте у наших статтях

Як діяти коли до вас завітала перевірка

21 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X