Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Перевірки Держпраці проводяться регулярно!
Держоргани інформують

Перевірки Держпраці проводяться регулярно!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Не зважаючи на зави ДПС та повідомлення про послаблення контролю, Держпраці активно виходить на перевірки. Трудові відносини є одним із найчастіше контрольованих та найбільш “ласих”, в сенсі величини можливих штрафів, об’єктів уваги контролюючих органів.  

Майже всі Регіональні Управління праці звітують про проведені перевірки та виписані штрафи.

Ось, що цікаве, те що платникам єдиного податку спершу виносять попередження та перевірятимуть їх усунення, а от платникам загальної системи на попередження розраховувати не варто. Штраф одразу і чималий. Тож робимо правильні висновки…

Так, у лютому  інспекторами праці Головного управління Держпраці у Херсонській області проведено інспекційне відвідування відомого закладу громадського харчування, розташованого у м. Херсоні, за результатами якого було виявлено 14 працівників — кухарів без оформлення трудових відносин. До суб’єкта господарювання, який є платником єдиного податку, застосовано  попередження відповідно до ст.265 Кодексу Законів про працю України та внесено припис про усунення виявлених порушень.

Під час перевірки трьох майданчиків для паркування автотранспортних засобів, інспекторами праці виявлено 13 працівників, які також не були оформлені офіційно. Оскільки суб’єкт господарювання перебуває на загальній системі оподаткування Головним управлінням Держпраці у Херсонській області прийнято рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу.

Нагадуємо, що до юридичних та фізичних-осіб підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, та які допустили порушення в частині оформлення трудових відносин при використанні найманої праці застосовується штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, що на сьогодні становить 60 000,00 грн. за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення.

Крім того, суб’єктів господарювання – платників єдиного податку  попереджаємо, що у разі встановлення протягом двох років повторного порушення буде застосовано штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, стосовно якого виявлено порушення.

За матеріалами Управління праці


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X