Головна » Бухгалтеру » Консультації » Перевірки Держпраці: спершу припис, далі – перевірка його виконання!
Консультації

Перевірки Держпраці: спершу припис, далі – перевірка його виконання!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Під час здійснення інспекційного відвідування з питань додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин у приватному дитячому садку м. Житомира, інспектори Управління Держпраці у Житомирській області виявили 6 працівників, а саме: адміністратора приватного дитсадка, двох кухарів, старшого вихователя та вихователів ясельної і старшої групи закладу, які під виглядом «стажування» неофіційно працювали у фізичної особи – підприємця.

За результатами інспекційного відвідування підприємець з м. Житомира отримав припис про забезпечення норм законодавства про працю та попередження про відповідальність за порушення трудового законодавства. Не чекаючи повторного заходу державного контролю, ФОП офіційно працевлаштував 5 працівників дитячого садка.

Інформаційно.

Нагадуємо, відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Також звертаємо увагу, що законодавством про працю взагалі не передбачено права роботодавця приймати працівника на стажування. Якщо роботодавець бажає пересвідчитися в належних професійних якостях працівника, трудовим договором може бути обумовлено встановлення випробувального терміну.

Випробувальний термін для прийняття на роботу становить:

  • не більше трьох місяців — у загальних випадках;
  • не більше місяця — для робітників;
  • не більше шести місяців — в окремих випадках за погодженням із профспілкою.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X