Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Перевірки в школах не закінчуються. Проект від Міносвіти: підтримка шкіл чи контроль?
Ініціативи законотворців Це цікаво

Перевірки в школах не закінчуються. Проект від Міносвіти: підтримка шкіл чи контроль?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти. Інституційний аудит – концептуально новий підхід. На відміну від атестації закладів, що мала наглядово-контрольні функції, інституційний аудит впроваджується як інструмент підтримки закладів загальної середньої освіти

Проект визначає механізм проведення комплексної зовнішньої перевірки, зокрема освітніх та управлінських процесів, а також внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Згідно з проектом інституційний аудит проводитимуть Державна служба якості освіти України та її територіальні органи.

Плановий інституційний аудит шкіл планують проводити не частіше ніж один раз на 10 років відповідно до перспективними і річними планами.

Перспективні плани проведення інституційних аудитів закладів освіти будуть формуватися відповідними територіальними органами Державної служби якості освіти і затверджуватися керівником даної служби для визначення черговості проведення інституційного аудиту протягом 10 років.

Річні плани проведення інституційного аудиту будуть визначати черговість проведення такого аудиту на наступний рік. Вони будуть формуватися територіальними органами Державної служби якості освіти на основі перспективних планів проведення інституційного аудиту і затверджуватися керівником цієї служби щорічно пізніше 30 листопада року, що передує плановому.

Плановим періодом вважається рік, який відлічується з 1 січня по 31 грудня планового року.

Річні плани на наступний плановий період повинні містити дати початку кожного планового інституційного аудиту і терміни його проведення.

Оцінювання освітніх і управлінських процесів шкіл буде здійснюватися за такими напрямами:

– освітнє середовище закладу освіти;

– система оцінювання учнів;

– педагогічна діяльність педагогічних працівників;

– управлінські процеси закладу освіти.

Інституційний аудит буде проводитися у позаплановому порядку в школі , має низьку якість освітньої діяльності.

Інституційний аудит також може бути проведено у позаплановому порядку з ініціативи засновника, керівника перевіряється закладу.

Інституційний аудит в школі у позаплановому порядку буде проводитися не частіше одного разу на 2 роки .

На підставі акта перевірки, який буде складатися за результатами аудиту та в якому зазначатимуться виявлені порушення вимог законодавства, Державна служба якості освіти або її територіальні органи протягом 5 робочих днів після завершення роботи експертної групи в школі будуть видавати розпорядження про усунення виявлених порушень .

Зауваження та пропозиції до проекту наказу МОН пропонує надавати на електронну пошту: storchak@mon.gov.ua, Сторчак Ніна Анатоліївна.

МОН


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X