Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Підвищення пенсій в Україні: кому і коли піднімуть виплати
Ініціативи законотворців Інтерв’ю

Підвищення пенсій в Україні: кому і коли піднімуть виплати

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Підвищити пенсії вже до кінця року можуть людям з великим страховим стажем.

Пенсії можуть підняти для 3 млн людей. Йдеться про колишніх бюджетників, колгоспників. Як правило, це люди старше 70 років.

 Однак, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що ніякого ефекту це підвищення не дасть. “З 13 млн пенсіонерів це торкнеться певну частину, а саме тих, у кого пенсія нижча за прожитковий мінімум. В цілому, збільшення пенсій спочатку становитиме від 14 до 22 грн, тому в Кабміні конкретні цифри і не називають. У законі прописано, що пенсія не може бути нижчою за прожитковий мінімум, тому індексація пенсії або її перерахунок необхідний. Правда, в зв’язку з тим, що є люди, у яких пенсія нижче, їм трохи збільшать “, – говорить Охріменко.

Мінфін Павло Розенко сподівається, що бюджетних грошей для підвищення пенсії вистачить, хоча і говорить це не зовсім впевнено. “В уряді немає дискусії, потрібно підвищувати пенсії чи ні. Все залежить від фінансових можливостей української економіки, від наявності фінансового ресурсу Пенсійного фонду України. Це питання досить масштабне. Воно включає і розвиток економіки, легалізацію заробітної плати, легалізацію тіньової зайнятості та динаміку надходжень до Пенсійного фонду. Якщо всі ці фактори складуться, і ми отримаємо реальний ресурс, я сподіваюся, що ще в цьому році ми оголосимо і проведемо цю ініціативу”, – говорить Розенко.

Олександр Охріменко запевняє, що ресурсів в цьому році для підвищення пенсій в цьому році має вистачити. “У бюджеті це було заплановано. У нас зараз піднімається прожитковий мінімум, тому пенсії точно перерахують. Радикально підвищення пенсії таким ось довгожителів ніяк не відіб’ється на бюджеті, економіці. Їх не так вже й багато, та й прожитковий мінімум занижений. Реальний прожитковий мінімум зараз в 2,5 раз більший, ніж прописаний владою. Якби підвищили на 4-5 тис. грн пенсію, то це був би зовсім інша розмова “, – говорить Охріменко.

За словами Охріменка, гроші для пенсіонерів знайдуть будь-яким доступним способом, аж до емісії гривні. Правда, на зростання цін і коливання курсу це серйозно вплинути не повинно. “Це підвищення запізнилося і на ціни не вплине, оскільки ціни в Україні ростуть швидше, ніж підвищується пенсія. Це підвищення ніяк не вплине на курс гривні. Якщо пенсіонер одержить не 1500 грн, а 2000 грн, то він не побіжить скуповувати долари. У нас низькі пенсії, і вони навіть на ціни впливати не можуть. Їм не вистачає і на продукти харчування “, – вважає Охріменко.
Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект