Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Пільги для розмитнення авто так званих «євроблях»
Ініціативи законотворців

Пільги для розмитнення авто так званих «євроблях»

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Президент пiдписав закони, які обіцяють пільгу на розмитнення так званих «євроблях», ввезених в країну до кінця минулого року. А саме – «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби» №1402-ІХ;
«Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» №1403-ІХ.

Що українцям корисно знати про вже розмитнені автівки? Якщо коротко: їх багато. І вони старі.

У 2019-2021 рр. в Українi розмитнено 1 179 167 ввезених автомобілів. Понад 50% з них (604 319) старіші за 10 рокiв.

За статистикою, у 2016-2018 рр. реєстрація ввезених машин не перевищувала 220 000 одиниць на рік, а середній вік авто не сягав 5 років.

Далі відбувся стрибок обох показників в 2—2,5 рази.

У 2019 було розмитнено 563 087 машин.

У 2020 — 422 544.

У першому кварталі 2021 — 193 536.

Середній вік цих автомобілів — 9-11 років.

Ці закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів, а також сприяють  захисту довкілля від шкідливих викидів.

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.

Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Закони набирають чинності з наступного дня після опублікування та вводяться в дію через один місяць з дня набрання чинності.

.

 

26 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X