Головна » Бухгалтеру » Консультації » Платник ЄП виплачує дивіденди власникам. Чи нараховувати авансовий внесок з податку на прибуток?
Консультації

Платник ЄП виплачує дивіденди власникам. Чи нараховувати авансовий внесок з податку на прибуток?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Ні – не нараховується!

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток, крім випадків, передбачених п.п. 57.1 прим. 1.3 ст. 57 Податкового кодексу.

Обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, чи у вигляді застосування іншої ставки оподаткування.

Тобто, починаючи з поточного року, для платників єдиного податку (3-ї та 4-ї групи) відмінено обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

Отже, платники єдиного податку (3-ї та 4-ї групи) не нараховують та не сплачують до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті з 01.01.2018 дивідендів, в тому числі за результатами фінансово-господарської діяльності за періоди до 01.01.2018 року.

Зазначена норма передбачена п.п. 57.1 прим. 1.2 ст. 57 Податкового кодексу (у редакції з 01.01.2018 р.).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

eighteen + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Ничто никогда не строится в срок и в пределах сметы

— Принцип О’Брайена

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: