Головна » Бухгалтеру » Консультації » Платник ЄП виплачує дивіденди власникам. Чи нараховувати авансовий внесок з податку на прибуток?
Консультації

Платник ЄП виплачує дивіденди власникам. Чи нараховувати авансовий внесок з податку на прибуток?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Ні – не нараховується!

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток, крім випадків, передбачених п.п. 57.1 прим. 1.3 ст. 57 Податкового кодексу.

Обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, чи у вигляді застосування іншої ставки оподаткування.

Тобто, починаючи з поточного року, для платників єдиного податку (3-ї та 4-ї групи) відмінено обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

Отже, платники єдиного податку (3-ї та 4-ї групи) не нараховують та не сплачують до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті з 01.01.2018 дивідендів, в тому числі за результатами фінансово-господарської діяльності за періоди до 01.01.2018 року.

Зазначена норма передбачена п.п. 57.1 прим. 1.2 ст. 57 Податкового кодексу (у редакції з 01.01.2018 р.).


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Кому новорічні корпоративи, а кому і перевірка! Оновлений План перевірок від ДПС

Наша розсилка

Події

січень, 2021

X