Головна » Бухгалтеру » Консультації » Починаючи із січня 2020 року звітуємо за оновленою ПДВ-декларацією з новим додатком Д6
Консультації

Починаючи із січня 2020 року звітуємо за оновленою ПДВ-декларацією з новим додатком Д6

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Мінфін затвердив зміни до форм декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі – Порядок № 21).

Внесення таких змін пов’язане, зокрема, з тим, що з 1 січня 2020 року скасовується Звіт про суми податкових пільг. Натомість ведення обліку податкових пільг з ПДВ контролери здійснюватимуть на підставі податкової звітності.

У зв’язку з цим вносяться зміни до:

– форми податкової декларації з ПДВ;

– уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

– Розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;

– Порядку № 21.

Зокрема, декларацію з ПДВ доповнили новим додатком Д6 “Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю” (далі – додаток Д6).

Крім того, саму форму ПДВ декларації доповнили новими підрядками:

– 2.1 “операції, що оподатковуються за нульовою ставкою”;

– 2.2 “операції, що звільнені від оподаткування”;

– 5.1 “у тому числі операції, що звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу ХХ Кодексу, міжнародні договори (угоди))”.

Відповідно в Порядку № 21 прописали порядок визначення сум ПДВ, не сплаченого платником податку до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг для заповнення додатка Д6. Також в Порядку № 21 визначили порядок заповнення нових підрядків.

Зазначені зміни затверджені наказом Мінфіну України “Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року № 167” від 20.11.2019 р. № 488.

Як зазначають податківці, оновлену ПДВ-звітність, у т.ч. додаток Д6, потрібно подавати починаючи зі звітного (податкового) періоду за січень 2020 року (див. повідомлення на офіційному веб-сайті ДПСУ).

ЮрЛіга

61 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X