Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податки при продажу земель сільськогосподарського призначення.
Консультації

Податки при продажу земель сільськогосподарського призначення.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

З 01 липня 2021 року після відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення власники отримали можливість розпоряджатись належним їм майном, в тому числі шляхом його продажу.

Отже, дохід, отриманий від продажу земель сільськогосподарського призначення, підлягає оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу України (надалі – ПК України) в залежності від цільового призначення та правових підстав набуття у власність земельної ділянки.

  1. Землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Дохід від продажу землі з таким цільовим призначенням підлягає обов’язковому оподаткуванню. Однією з обов’язкових умов для звільнення від оподаткування при продажу землі є вимога щодо не перевищення норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України, залежно від призначення землі. Однак, ст. 121 ЗКУ не містить норм безоплатної передачі для земель з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

2. Землі сільськогосподарського призначення з іншим цільовим призначенням: для ведення фермерського господарства, для ведення особистого селянського господарств, для ведення садівництва.

Оподаткування з відчуження таких земельних ділянок відбувається на загальних засадах визначених статтями 172, 174 ПК України.

Відповідно до пункту 172.1 статті 172 ПК України, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 ЗКУ залежно від її призначення, та за умови перебування такої земельної ділянки у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Однак, якщо земельні ділянки з цільовим призначенням: для ведення фермерського господарства, для ведення особистого селянського господарств, для ведення садівництва були набуті власниками в результаті приватизації, то відповідно до підпункту 165.1.40 пункту 165.1 статті 165 ПК України, сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження таких земельних ділянок, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними статтею 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

При цьому, умови щодо перебування у власності понад три роки та першого відчуження у податковому році на такі приватизовані земельні ділянки не розповсюджуються.

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X