Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Податкова амністія: розроблено проєкт Декларації та порядок її заповнення
Ініціативи законотворців Консультації Це цікаво

Податкова амністія: розроблено проєкт Декларації та порядок її заповнення

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 1 вересня 2021 року в Україні запускається процес декларування українцями їхніх активів в рамках податкової амністії.

Міністерство фінансів України вже підготувало зовнішній вигляд такої декларації та проект порядку декларування.

Як зазначається у Порядку, одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року і передбачає сплату збору з такого декларування.

Збір самостійно розраховується декларантом, виходячи з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених підрозділом 9-4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, і відображається ним у декларації.

Скористатися одноразовим декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, в тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (придбання) об’єктів декларування або на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (придбані) об’єкти декларування, і які відповідно до Кодексу є або були платниками податків.

Особи, які можуть відповідно до пункту 9-4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування, але які не скористалися таким правом, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення декларування активів фізичної особи, отриманих (придбаних) за рахунок доходів, з яких не сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів і / або складу і обсяг таких активів знаходиться в межах, визначених підрозділом 9-4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Це лише проєкт. Тож зауваження та пропозиції до проекту постанови КабМін просить надавати протягом 10 робочих днів з дня оприлюднення на офіційній сторінці Міністерства фінансів України в мережі Інтернет у письмовій та/або електронній формі за такими адресою: Міністерство фінансів України, 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11, e-mail: korollv@minfin.gov.ua.

 Нижче наводимо проект Порядку декларування.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X