Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податкова знижка на витрати по сплаті пенсійних внесків недержавному пенсійному фонду
Консультації

Податкова знижка на витрати по сплаті пенсійних внесків недержавному пенсійному фонду

Поділіться з друзями - підтримайте проект

До витрат, дозволених для отримання податкової знижки, визначених у п.п. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 ПКУ включається, зокрема, сума витрат на сплату пенсійних внесків, сплачених платником податку недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

  1. при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю – суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. – у 2018р. – це 2470,0 грн. ( абз.1. п.п.166.3.5 п.166.3 ст.166ПКУ);
  2. при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або набанківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю – 50 % суми, визначеної в абз.1 п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї, у 2018р. – це 1235,0 грн.( абз.2 п.п.166.3.5 п.166.3 ст.166ПКУ).

      До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Читати по темі:  Аби пенсії виплачувалися своєчасно слід ліквідувати ПФУ та передати його функції Мінфіну або ФСС, – Третьякова

Отже, платник податку може включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного (податкового) 2018 року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного (податкового) року витрати на сплату пенсійних внесків за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами та копіями документів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача), зокрема, це умови пенсійного контракту з недержавним пенсійним фондом, заява про приєднання до умов контракту, повідомлення про укладення контракту та відкриття індивідуального пенсійного рахунку учаснику.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X