Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Податкові ініціативи: Податок на експортний надприбуток – новий головний біль для бухгалтерів.
Ініціативи законотворців

Податкові ініціативи: Податок на експортний надприбуток – новий головний біль для бухгалтерів.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Після законопроекту про олігархів, РРО, обкладення податками соцмереж, податкової амністії та невдалої спроби протягнути підвищення податку на торгівлю нерухомістю, депутати придумали ще один спосіб розкуркулити багатіїв та заробити грошей для бюджету.

А саме – обкласти тих, хто торгує сировиною, податком на надприбуток.

Для цього був зареєстрований законопроект № 5664 від 16.06.2021 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на експортний надприбуток», який направлений на розгляд Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики (керівник Д.О. Гетманцев).

Саме цим законопроектом № 5664 запроваджується новий для України платіж – податок на експортний надприбуток

В розумінні законопроекту, експортний надприбуток – дохід, отриманий за межами України та розрахований як різниця між ціною сировинного товару, що переміщується за межі України, на Міжнародній товарній біржі та ціною на такий сировинний товар, встановленою та затвердженою Кабінетом міністрів України.

Податок на експортний надприбуток – загальнодержавний обов’язковий платіж, що справляється з експортного надприбутку та сплачується разом з митними платежами при переміщені сировинного товару за межі України.

Платником податку

 Буде будь-яка особа, на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.

Базою оподаткування

Стане різниця між ціною сировинного товару, що переміщується за межі України, на Міжнародній товарній біржі (МТБ) та ціною на такий сировинний товар, встановленою та затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Ставку податку встановлять у розмірі 50% від бази оподаткування.

Як буде обчислюватися податок.

Датою виникнення податкових зобов’язань у разі переміщення сировинного товару за межі України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення. 

Під час вивезення сировинного товару за межі України суми податку підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок.

У випадку, якщо вартість сировинного товару, що переміщується за межі України, на Міжнародній товарній біржі нижче за вартість, встановлену та затверджену Кабінетом міністрів України, податкові зобов’язання з податку на експортний надприбуток не виникають.

За рахунок надходжень від податку з експортного надприбутку пропонують сформувати Державний фонд соціальної підтримки населення, який щоквартально буде розподіляти отримані кошти у вигляді соціальної підтримки пропорційно між усіма одержувачами пільг і житлових субсидій та деяких видів допомоги, компенсацій, грошового забезпечення та оплати послуг окремим категоріям населення, які на момент виплат внесені до реєстру.

Слуги народу впевнені, що таким чином, держава зможе компенсувати пенсіонерам та іншим соціально незахищеним верствам населення зростання цін на товари. Коли бюджет країни стане профіцитним, за рахунок цього податку може поповнюватися Фонд майбутніх поколінь, створення якого ініціював Президент України, щоб надавати освітні гранти талановитій українській молоді.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X