Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податковий кодекс і КЗпП переписали через карантин — зміни запрацювали 2 квітня
Консультації

Податковий кодекс і КЗпП переписали через карантин — зміни запрацювали 2 квітня

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020 року.

Йдеться про законопроект № 3275, який вже викликав бурхливе обговорення. Детальніше ми писали

Закон № 540-IX опублікований 02.04.2020 р. у спецвипуску парламентської газети, він набрав чинності з дня опублікування.

Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, — до 100% заробітної плати.

Крім того, уряд отримує право на період карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Закон також передбачає, що операції з увезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії COVID-19 та їхнє постачання звільняється від сплати ПДВ.

Закон дасть змогу також вирішити питання із забезпеченням антисептиками — встановлено нульовий акциз та спрощено адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів.

Документом передбачено й виплату допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину. Крім того, спрощується оформлення дистанційної роботи — працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до будь-яких обмежень трудових прав чи зменшення зарплати. Всі соціальні виплати на період карантину будуть продовжені автоматично.

Важливою є також передбачена законом заборона підвищувати відсоткові ставки за всіма кредитними договорами. А споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів та пені.

Читати по темі:  Дохід нараховано та не виплачено: сплата ПДФО обов'язкова!

Документом передбачено і збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб — підприємців: перша група — з 300 тис. до 1 млн грн, друга група — з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група — з 5 млн до 7 млн грн.

Ліга


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

травень, 2020

X