Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податковий календар ФОП на жовтень 2018
Консультації

Податковий календар ФОП на жовтень 2018

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

19 жовтня – останній день сплати:

– єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ групп;

– авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями, крім тиххтообрав спрощену систему оподаткування;

– єдиного внеску, нарахованого за ІІІ кв. фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність та членами фермерських господарств. Рекомендуємо завчасно сплачувати єдиний внесок.

 «Наслідки заборгованості з єдиного внеску»:

Звертаємо увагу роботодавців — юридичних осіб та ФОП, які використовують працю найманих осіб та зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати внесок за застрахованих осіб; фізичних осіб – підприємців, членів фермерського господарства, осіб які провадять незалежну професійну діяльність і зобов’язані сплачувати внесок за себе, на наступне:

1. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 №2464-VI із змінами).

2. Обов’язки платників єдиного внеску виникають у ФОП, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства та осіб які провадять незалежну професійну діяльність з дня їх державної реєстрації/ з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП/припинення відповідної діяльності. При цьому сплата внеску проводиться за місяць, у якому відбулася така реєстрація/припинення. Приклад: Державна реєстрація фізичної особи – підприємця відбулася 29 серпня 2018 року – ЄСВ слід сплачувати за серпень п.р. і у подальшому не менше за мінімальний страховий внесок (у 2018 році не менше за 819,06 грн.). Державна реєстрація закриття (припинення) підприємницької діяльності ФОП за його самостійним рішенням відбулася 2 серпня 2018 року – останній місяць, за який цей ФОП сплачуватиме єдиний внесок в сумі не менше за 819,06 грн.– серпень п.р.

3. Юридична особа, ФОП або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання по єдиному внеску за інших осіб.

4. День сплати єдиного внеску (частина 10 ст.9 Закону №2464):
1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки ДФС – день списання банком або Державною казначейською службою суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів;
2) у разі сплати єдиного внеску готівкою – день прийняття до виконання банком або іншою установою – членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;
3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті – день надходження коштів на відповідні рахунки ДФС.

5. Відповідальність за несвоєчасну сплату єдиного внеску – штрафні санкції, пеня (ст.25 Закону №2464):
— на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу;
— за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум;
— за донарахування ДФС або платником своєчасно не нарахованого внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого ЄСВ;
— за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується ЄСВ, накладається штраф у розмірі від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 136 грн. до 255 грн);
— за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

6. Адміністративна відповідальність за несплату єдиного внеску (ст.165-1 КУпАП):
— за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 5100 грн.), — накладення штрафу на посадових осіб, ФОП або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 680 до 1360 грн.); 
— за несплату або несвоєчасну сплату внеску у сумі більше 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (понад 5100 грн.) — накладення штрафу на посадових осіб, ФОП або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно від 80 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1360 до 2040 грн.). 
Якщо зазначені дії вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, це тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, ФОП або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів (від 2550 до 5100 грн.).

7. Якщо платник єдиного внеску не провів оплату по рішенню ДФС протягом десяти календарних днів, а також не повідомив ДФС про його оскарження, рішення передається державній виконавчій службі.

8. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

9. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується (частина 16 ст. 25 Закону №2464). Це означає, що ДФС може донарахувати суми єдиного внеску, застосувати штрафні санкції за порушення порядку нарахування та сплати внеску, стягнути заборгованість та штрафні санкції за весь період роботи платника, починаючи з дати його взяття на облік як платника єдиного внеску. Але це також означає, що і платник єдиного внеску має можливість самостійно виправити помилки за звітний період будь-якої давності та доплатити єдиний внесок з врахуванням передбачених при такому донарахуванні штрафних санкцій (див. п.5).

10. За наявності у платника єдиного внеску одночасно й інших зобов’язань – із сплати податків, обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами, зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу)

11. Працівник має право знати свій страховий стаж і сплачений за нього єдиний внесок! На вимогу найманого працівника – застрахованої особи, на користь якої роботодавець сплачує єдиний внесок, такий роботодавець зобов’язаний пред’являти повідомлення про взяття на облік такого працівника як платника єдиного внеску та надавати інформацію про сплату єдиного внеску, в тому числі у письмовій формі (п. 6 частини 2 статті 6 Закону №2464)

12. Окремі особи мають борги з єдиного внеску з 2013 року. Це зокрема підприємці, які не завершили процедуру припинення і не знялися з обліку в територіальному органі Пенсійного фонду.

13. Як дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з єдиного внеску. Для цього можна особисто звернутися до ДФС з відповідною письмовою заявою, або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом»

за матеріалами ДФС

52 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X