Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податковий кредит завадить анулюванню платника ПДВ?
Консультації

Податковий кредит завадить анулюванню платника ПДВ?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п. п. «г» п. 184.1 ст. 184 ПКУ реєстрація платника ПДВ діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається, зокрема якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з ПДВ та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту.

Тож якщо у платника податку протягом 12 послідовних податкових місяців відсутні операції з постачання та при цьому наявні обсяги придбання, за рахунок яких сформовано податковий кредит, підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ відсутні.

Але якщо, приміром, кредит наявний кредит за обсягами придбання, котрий  переходить із місяця в місяць (рядок 21 Декларації ПДВ – сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітнього періоду(переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітнього періоду), то реєстрацію ПДВ вам все одно через 12 місяців анулюють, згідно цього ж пункту на підставі відсутності постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту. (редакція).

ДФС

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

16 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Когда секретари бездельничают и занимаются болтовней – это явный признак того, что учреждение находится в состоянии загнивания

— Ли Якокка

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: