Головна » Бухгалтеру » Податковий облік » Податок на нерухомість в 2018 р.
Податковий облік

Податок на нерухомість в 2018 р.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Більша частина норм ст. 266 ПКУ  залишилися без змін.

Але у зв’язку з встановленням нового розміру мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року збільшилася ставка податку на нерухомість. За 2018 рік потрібно буде сплачувати податок на нерухомість за 1 кв.м. за ставкою 55,85 грн

Крім того, варто звернути увагу на такі зміни. Пункт 266.10 ПКУ доповнено пп. 266.10.2 і 266.10.3.

За  новим пп. 266.10.2 ПКУ, якщо податківці  не надіслали  (не вручили) податкове/податкові повідомлення-рішення у встановлені строки для сплати податку на нерухомість фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

Тобто законодавці вважають, що з 2018 року фізособам – власникам нерухомості, відмінної від земельної ділянки, не доведеться турбуватися за несплату податку і дізнаватися в податківців, нарахували вони їм податок до сплати чи ні.  Немає ППР – немає сплати податку.

Але за Порядком №1204, якщо лист з повідомленням-рішенням було надіслано податківцями за адресою, яка є в облікових даних фізособи як платника податків, навіть якщо:

  • фізособа вже за цією адресою не проживає;
  • фізособа відмовилася отримувати такий лист або не прийшла за ним у поштове відділення,

такий лист вважатиметься врученим. А сума податку, зазначена у ньому, узгодженою. Про це ми писали тут.

Більш того, законодавцями було встановлено граничний строк нарахування податку податківцями. За новим пп. 266.10.3 ПКУподаткове зобов’язання з податку на нерухомість може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 к.д.  Буде дуже цікаво спостерігати, як ці дві норми працюватимуть разом.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка