Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Погодили та не узгодили: порядок проведення перевірок інспекторами праці
Новини законодавства

Погодили та не узгодили: порядок проведення перевірок інспекторами праці

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Вчора, 26 квітня, прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

Рішенням Уряду врегульовується механізм державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Зокрема, запроваджуються нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консуль 0тування роботодавців.

Так передбачено, що роботодавці можуть ініціювати проведення державними інспекторами регулярних інформаційно-роз’яснювальних кампаній щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників.

Запроваджується також можливість проведення за бажанням роботодавця так званого аудиту трудового законодавства, а заходи впливу застосовуватимуться лише у випадку, якщо роботодавець відмовляється усувати порушення законодавства про працю.

Однак Державна регуляторна служба одразу заявила, що даний проект вони не погоджували та поквапились відзначити найбільш “болючі” питання, котрі потрібно виправити:

  1. Визначення сфери правового регулювання проекту Порядку
  2. Безпідставне поширення норм міжнародних конвенцій на відносини, які такими конвенціями не регулюються
  3. Безпідставне наділення повноваженнями на здійснення державного нагляду (контролю) органів, яким законами таких повноважень не надано
  4. ДРС наголошує на необхідності врахування в проекті Порядку здійснення державного контролю частини п’ятої статті 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Із позицією ДРС щодо проекту постанови КМУ можна детально ознайомитися <<тут>>

 

16 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X