Головна » Бухгалтеру » Консультації » Покрокова інструкція щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину для роботодавців (юридичних осіб та ФОП) за найманих працівників
Держоргани інформують Консультації

Покрокова інструкція щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину для роботодавців (юридичних осіб та ФОП) за найманих працівників

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 

Держцентр зайнятості

Але нагадаємо важливі нюанси

ВИМУШЕНА ЗУПИНКА

Якщо підприємство ЗОБОВ’ЯЗАЛИ зупинити роботу (з метою попередження розповсюдження захворюваності).

Зокрема, коли підприємство виконує відповідне рішення місцевої влади щодо зупинення роботи об’єктів загального користування.

Це простій, тобто призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ст. 34 КЗпП).

Можна стверджувати, що в цьому випадку виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника.

Тому за час простою за працівниками зберігається середній заробіток (ст. 113 КЗпП). 

Документальне оформлення. Зазвичай складають акт про простій + наказ про простій. Проте вважаємо, в ситуації що склалася, акт не потрібен. Його обов’язкова наявність законодавством не передбачена. Тому якщо з об’єктивних причин блокується робота підприємства й усунення причин простою не залежить від роботодавця, то комісію не скликають і акт простою не складають.

Корисні посилання

ВІДОМОСТІ про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті 47-1 Закону України “Про зайнятість населення”


Поділіться з друзями - підтримайте проект