Головна » Бухгалтеру » Консультації » Помилки в деклараціях з податку на прибуток — уникаймо їх!
Консультації

Помилки в деклараціях з податку на прибуток – уникаймо їх!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Фінзвітність

НЕ ПОДАЛИ квартальну фінансову звітність урахуванням вимог статті 137 цього Кодексу).

ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ:

Фінансова звітність, що складається та подається платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток та її невід’ємною частиною. Без неї податкова декларація може бути визнана НЕПОДАТКОВОЮЮ звітністю.

ДО ЧОГО ПРИЗВЕДЕ:

Підприємство повинно або подати нову декларацію (якщо вкладається у строки), або – чекати на штраф.

Фінзвітність не відповідає показникам декларації

ПОМИЛКА: Показники, що відображені в декларації в р.1 «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» та в р.2 «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку чи міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -)», не відповідають показникам, які відображеним у фінансовій звітності (Звіт про фінансові результати ф.№2).

ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ:

Дані рядка 01 декларації повинні відповідати сумі рядків 2000, 2120, 2200, 2220, 2240 Звіту про фінансові результати  (форми № 2). Дані рядка 02 декларації повинні відповідати даним рядка 2290 (у разі отримання прибутку) або рядка 2295 (у разі отримання збитку) форми № 2. Слід враховувати, що прибуток (рядок 2290 форми №2) переноситься до декларації із додатним значенням, а збиток (рідок 2295 форми №2) вказують зі знаком «–».

ДО ЧОГО ПРИЗВЕДЕ:

Якщо є факт невірного перенесення, ця помилка може бути виправлена платником самостійно або контролюючим органом за результатами камеральної перевірки шляхом складання відповідного акту та застосування передбаченої відповідальності (фінансової та/або адміністративної).

Читати по темі:  Закриття (припинення діяльності) ФОП: які обов'язкові кроки?

Не вірно перенесено збитки минулих періодів

ПОМИЛКА: Не вірно перенесено збитки минулих періодів до р.3.2.4 додатку РІ (Сума від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років (підпункт 140.4.2 пункту 140.4 статті 140 розділу III Податкового кодексу України),

 ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ:

Такі кроки врешті призводять до викривлення підсумкового (згорнутого) результату коригувань бухгалтерського фін результату на суму різниць по додатку РІ та – як наслідок – впливає на визначення об’єкта оподаткування з податку на прибуток.

ДО ЧОГО ПРИЗВЕДЕ:

Не вірно перенесено збитки минулих періодів виявляються в рамках камеральної перевірки і в разі, не виправлення помилки платником самостійно, контролюючий орган в межах проведення камеральної перевірки здійснює відповідне коригування показників податкової звітності (зменшує збитки та/або донараховує податкові зобов’язання), що призводить до притягнення платника податку до відповідальності(фінансової та/або адміністративної).

Забули врахувати попередні періоди

ПОМИЛКА: Відображення показників за 1 півріччя 2019 року без врахування даних попереднього звітного періоду (1 кварталу 2019 року). Це найпоширеніша помилка.

Як приклад: підприємством задекларовано в 1 кварталі 2019 року значну суму  податку, що утримується при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам в р. 23ПН декларації з податку на прибуток. Виплат нерезидентам в 2 кварталі 2019 не було. По формі декларації, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897, з урахуванням змін, унесених наказом від 19.10.2018 р. № 842, Квартальщики, розраховують різницю між рядками 23 і 24, і записують її в рядок 25.

При подачі декларації за 1-е півріччя  2019 року наростаючим підсумком підприємством залишено в р 23ПН декларації суму першого кварталу, але не пересено її до рядка 24 декларації «Сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам за результатами попереднього звітного (податкового) періоду поточного року, з урахуванням уточнень (рядок 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) період поточного року)», що як наслідок призвело до повторного формування р.25 «Сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам, нарахованих за результатами останнього (звітного) податкового періоду» (рядок 23 ПН – рядок 24)».

Читати по темі:  Рух готівки між касою підприємства і банком: як оформити касові документи

ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ: Не перенесення даних першого кварталу відображається у звітності й призводить до задвоєння нарахувань. Вказану помилку підприємство виявляє після граничного терміну сплати, що призводить до несплати податку вчасно та як наслідок  виникнення суми податкового боргу. Це виливається у так званий технічний борг.

ДО ЧОГО ПРИЗВЕДЕ:

Борг виправляється у подальшому – поданням уточнюючої декларації. Але все одно має свої негативні наслідки: зокрема, зіпсовану податкову історію та «підмочену» репутацію в очах партнерів.

Відтак, шановні платники, вкотре звертаюсь до вас: будьте пильними й обачливими. Оскільки будь-яка – навіть технічна – помилка може в результаті коштувати дорого.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X