Головна » Бухгалтеру » Консультації » Поповнили рахунок в СЕА, а інформації у ДФС ще не має: наслідки
Консультації

Поповнили рахунок в СЕА, а інформації у ДФС ще не має: наслідки

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
Підприємство для реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування поповнило рахунок в СЕА після обіду. На наступний день у витязі з СЕА інформація щодо поповнення відсутня. У підприємства є податкова накладна, строк своєчасної реєстрації якої вже закінчується. Як бути у цьому випадку? Чи буде притягнуто до відповідальності такого платника ПДВ?

На жаль, така ситуація з СЕА відбувається дуже часто.

Як діяти платнику ПДВ?

Порядок електронного адміністрування ПДВ затверджено постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

В Порядку №569 конкретних строків для поповнення рахунку СЕА не встановлено, не встановлено їх й в ПКУ.

Також звертаємо увагу, що на підставі п. 13 Порядку №569 платник ПДВ має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму ПДВ, на яку він має право зареєструвати ПН та РК в ЄРПН.

У п. 14 Порядку №569 вказано, що казначейство подає ДФС в розрізі платників податку інформацію про суми поповнення електронних рахунків (в тому числі додаткових електронних рахунків) та залишків на таких рахунках.

Але, в який строк воно має повідомляти не вказано.

 

Чому ДФС не бачить поповнених коштів на наступний день після поповнення не відомо нікому.

Для свого захисту потрібно мати квитанцію про неможливість зареєструвати ПН та підклеєну копію платіжного доручення та виписку банку про рух коштів за день поповнення рахунку в СЕА.

І ще одна порада, щоб не ризикувати в наступному разі, варто поповнювати рахунок в СЕА заздалегідь, хоча б за 3-5 днів до граничного строку реєстрації відповідної ПН.

Читати по темі:  Повернення коштів з бюджету та реєстраційний ліміт - позиція ДФС

Що зі штрафом?

Але ДФС при несвоєчасній реєстрації ПН все одно буде наполягати на штрафних санкціях, тому що несвоєчасна реєстрація ПН з вини ДФС не звільняє платника ПДВ від відповідальності, встановленої ст. 120-1 ПКУ.

 Як відстояти свій інтерес?

Свої права платник ПДВ зможе відстоювати у суді, ґрунтуючись на документальних доказах неможливості зареєструвати ПН не зі своєї вини та на підставі норми п. 5 ст. 45 Бюджетного кодексу: податки і збори та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Події

14
Дек
14:00 - 16:00

Тренинг "УЧЕТНАЯ ПОЛИТИКА 2018: необходимые изменения, выбор оптимальных вариантов" 14.12.17

Поповнили рахунок в СЕА, а інформації у ДФС ще не має: наслідки
21
Дек
09:30 - 14:30

Підсумковий бухгалтерський семінар "Теорія і практика головних подій 2017 року" 21.12.17

Конференц-зал бізнес-школи Українського католицького університету
21
Дек
10:00 - 12:00

Вебинар Бухгалтерский учет и уплата налогов: итоги 2017 года. И что нас ждет в 2018 г. 21.12.2017

Поповнили рахунок в СЕА, а інформації у ДФС ще не має: наслідки

Випадкова цитата

Одинаково спокойно относятся к деньгам лишь мудрецы и бухгалтеры.

Поповнили рахунок в СЕА, а інформації у ДФС ще не має: наслідки

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом