Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Посилення валютного контролю: Банки ретельніше верифікуватимуть резидентність клієнтів
Ініціативи законотворців

Посилення валютного контролю: Банки ретельніше верифікуватимуть резидентність клієнтів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Народні депутати розглянули правки до проект Закону про внесення зміни до статті 11 Закону України “Про валюту і валютні операції” щодо виконання банками функцій агентів валютного нагляду, №5851, підготовленого до другого читання.

260 голосами законопроект прийнято у другому читанні та в цілому.

Згідно з ухваленим Законом, Банки обмінюються інформацією про належність рахунків клієнтів до банківських рахунків, відкритих нерезидентам, з метою здійснення валютного нагляду за валютними операціями, що здійснюються їх клієнтами через ці банки.

Національний банк України встановлює порядок ведення та використання банками записів реєстру рахунків інформаційної системи, що забезпечує збирання, накопичення, зберігання, доступ та використання банками інформації про належність рахунків до банківських рахунків, відкритих нерезидентам.

До нормативного акту виникли питання у Головного Науково-Експертного Управління ще тоді, коли він був законопроектом. Головне управління звернуло увагу, що законопроект містить ризики використання отриманої інформації банками для цілей, що не стосуються валютного нагляду.

“На сьогодні банки при здійсненні переказів за дорученням їхніх клієнтів (зокрема, у випадку переказу фізичною особою коштів в гривнях, у тому числі без відкриття рахунку платником) коштів в гривнях на рахунок отримувача, відкритий в іншому банку, не мають можливості чітко ідентифікувати, чи є така операція валютною, оскільки в банку, що обслуговує платника, відсутня достовірна інформація щодо резидентності отримувача коштів в гривнях”,

— зазначається у пояснювальній записці до документу.

 

37 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X