Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Потепління – саме час вмикати опалення!
Держоргани інформують

Потепління – саме час вмикати опалення!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

15 жовтня в Україні розпочався опалювальний сезон. 

Про це повідомили у прес-службі Кабінету міністрів.

 “Соціальні об’єкти – школи, дитсадки, лікарні – мають бути підключені до тепла у разі пониження температури уприміщеннях до 16 градусів, житловий фонд – при температурі нижче 8 градусів протягом трьох діб”, – нагадали у КМУ.

За даними Міненерговугілля, станом на вересень у підземнихсховищах перебуває 14,8 млрд. кубометрів природного газу, запаси вугілля – 1 980,5 тис. тонн. 

При цьому в уряді підкреслили, що “забезпечення споживачів теплом та гарячимводопостачанням – пряма і повна відповідальність місцевої влади, як іформування тарифів за спожиті енергоносії”.

Раніше глава уряду Володимир Гройсман підкреслював, що підстав для підвищення ціни на газ в Україні наразі немає.

“Саме тому на місцях не можна допустити росту цін на тепло та гарячу воду”, – упевнений прем’єр.   

Як відомо, з 1 жовтня Кабмін запровадив новий порядок розрахунку субсидій на житлово-комунальні послуги.

Так, на новий опалювальний сезон 2017-2018 років – з 1 жовтня 2017 року – при розрахунку розміру субсидії будуть враховуватися доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року – за III і IV квартал 2017 року.

За даними консенсус-прогнозу Мінекономрозвитку і торгівлі, до кінця року тарифи на газ, опалення і гарячу воду можуть зрости на 20%, а на електроенергію – на 30,5%.

При цьому у 2018 році тарифи на газ можуть зрости на 19%, а на опалення, гарячу воду і електроенергію – на 20%.

Стосовно столиці. У Києві вже стартував опалювальний сезон, проте лише для шкіл, лікарень і дитсадків, натомість у житлові будинки тепло почало постачатися з понеділка, 16 жовтня.

В. Кличко в одному із інтерв’ю повідомив: “Зараз школи, лікарні та дитсадки підключаються за їхніми заявками. А з понеділка, 16 жовтня, ми запускаємо систему опалення для подачі тепла у житлові будинки міста. Технологічно потрібно 7-10 днів, щоб система повністю запустилася та ефективно працювала”.

Тож, шановні колеги, у бухгалтерів зараз саме пора звітності і місячної, і квартальної, тож нам з вами мерзнути часу не має. А тим паче, що погода на нашому боці, за даними Синоптік, очікується на цьому тижні значне підвищення температури, аж до 20 градусів тепла. 

41 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X