Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Потужний екологічний контроль – запорука ефективного захисту довкілля!
Ініціативи законотворців Це цікаво

Потужний екологічний контроль – запорука ефективного захисту довкілля!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email
25 травня 2020 року було презентовано проект закону №3091, який за підтримки народних депутатів створить ефективну систему екологічного контролю, що стане потужним стимулом до модернізації української промисловості та екологізації виробництв.
 
У ньому закріплено:
 
 
  1. Штраф за недопуск інспектора до перевірок становитиме 1,8 мільйона гривень для найбільших підприємств-забруднювачів та 600 тисяч гривень для підприємств з незначним ступенем ризику для довкілля. Наразі цей штраф становить 760 гривень.
  2. Зарплата інспекторів буде підвищена і стартуватиме від 13 134 грн (зараз – від 5 500 грн). Це дозволить залучати в ДЕІ більш кваліфікованих спеціалістів.
  3. Скасовується судовий збір для інспекції у справах стягнення збитків, щоб забезпечити їх відшкодування державі.
  4. Проведення заходів екологічного контролю дозволяється у неробочий час, якщо підприємство працює в ці години. Буде усунена поширена ситуація, коли підприємство «димить» тільки у вихідні дні і перевірки ДЕІ не дають ніяких результатів.
  5. Інспектор отримує додаткові інструменти для здійснення заходів контролю – зокрема, можливість робити запити до підприємства, що пришвидшить хід перевірки.
  6. Також обов’язковою стане фіксація перевірок технічними засобами, в тому числі, за допомогою нагрудних камер для інспекторів.
 
 
26 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X