Головна » Бухгалтеру » Консультації » Повернення платникам помилково сплачених на єдиний рахунок коштів
Консультації

Повернення платникам помилково сплачених на єдиний рахунок коштів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Мінфін наказом від 01.03.2021 р. № 127 затвердив зміни до Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені.

Зміни набрали чинності 26.03.2021 р.

Насамперед до Порядку додали новий розділ ІІ, який регулює опрацювання заяв платників податків на повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені.

Така заява подається платником податків до територіального органу ДПС за основним місцем обліку такого платника виключно в електронній формі через сервіс “Електронний кабінет”. У разі повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені платник податків у заяві зазначає суму, дату сплати і реквізити з розрахункового документа, за якими кошти перераховано на єдиний рахунок, та поточний рахунок платника податку в установі банку, на який необхідно повернути такі кошти.

Також зміни передбачають, що електронні висновки про повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені надсилаються ДПС до Казначейства у межах залишку коштів на єдиному рахунку.

Додатково Мінфін у новій формі виклав Форму електронного висновку про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені та Форму електронного повідомлення про повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО на підставі поданої платником податків податкової декларації.

 

ЮрЛіга


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Реквізит «дата подання» не співпадає з датою фактичного подання декларації - відмова у прийнятті!

Наша розсилка

Події

серпень, 2021

X