Головна » Бухгалтеру » Консультації » Пояснення ДФС щодо нарахування ЄСВ на винагороду за договором ЦПХ
Консультації

Пояснення ДФС щодо нарахування ЄСВ на винагороду за договором ЦПХ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email

Якщо працівник виконує роботу (надає послуги) відповідно до цивільно-правового договору за основним місцем роботи, то до бази нарахування ЄСВ за звітний місяць включається як зарплата (дохід), так і сума винагороди.

При цьому, якщо база нарахування ЄСВ буде меншою за розмір мінімальної зарплати (з 1 січня 2017 р. – 3 200 грн), то ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки ЄСВ у розмірі 22 %.

 

До такого висновку ДФС дійшла у своєму листі від 03.03.2017 №4496/6/99-95-42-02-15, посилаючись на положення Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Водночас, не за основним місцем роботи вимоги щодо нарахування ЄСВ на дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру, який не перевищує розміру мінімальної зарплати, не застосовуються. ЄСВ нараховується виходячи з розміру 22 % на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування.

Фіскали також нагадують, що основним є те місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Читати по темі:  Порядок формування запиту щодо отримання відомостей з ДРФО для фізичних осіб у електронному вигляді з використанням ЕЦП

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

один × 2 =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Есть всего одна вещь, которой человек может полностью управлять — это его собственное отношение к жизни

Пояснення ДФС щодо нарахування ЄСВ на винагороду за договором ЦПХ

Час читання: 2 min
0

Поділитися з другом