Головна » Бухгалтеру » Консультації » Правильність подання платником ПДВ заяви-скарги на постачальника
Консультації

Правильність подання платником ПДВ заяви-скарги на постачальника

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, та/або порушення продавцем граничних термінів реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН),  покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з податку на додану вартість (далі – податкова декларація) заяву із скаргою на такого продавця (додаток 8 до податкової декларації).

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених пп. 78.1.9 п. 78.1 ст. 78  ПКУ, контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.

Таке право надане платнику податків  відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ, згідно якого у разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з п. 201.16 ст. 201 ПКУ) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.

 

ДПС

30 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X