Головна » Бухгалтеру » Консультації » Право на податкову знижку у разі, якщо оплату за навчання здійснювало підприємство- роботодавець
Консультації

Право на податкову знижку у разі, якщо оплату за навчання здійснювало підприємство- роботодавець

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Підпунктом166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України встановлено право платника податку включити до податкової знижки за наслідками звітного податкового року суму коштів, сплачених  на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.     

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами: квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У цих документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Якщо підприємство за дорученням працівника із одержуваного ним доходу перераховувало кошти в оплату занавчання його або   членів його сім’ї першого ступеня споріднення, а у платіжних документах «Платником» зазначено підприємство, а у «Призначенні платежу» вказано прізвище працівника, то для підтвердження понесених витрат на навчання платнику необхідно отримати довідку від працедавця, який за його дорученням здійснював перерахування  коштів  та копії платіжних доручень,якими здійснювалось перерахування.

Пунктом 3.8 глави 3 постанови Правління Національного банку України від 21.01.2004  № 22 «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» із змінами та доповненнями, реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

Таким чином, довідка від працедавця, який за дорученням платника податку здійснював перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу до навчальних закладів, для оплати його навчання чи навчання інших членів його сім’ї першого ступеня споріднення, є підставою для отримання платником податку податкової знижки за навчання.

ГУ ДФС у Київській області нагадує, що правом на податкову знижку за 2018 рік платник може скористатись по 31 грудня 2019 року включно.

ДФС

40 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X