Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПРЕФЕРЕНЦІЇ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ
Консультації

ПРЕФЕРЕНЦІЇ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

ЯКІ ПОДАТКОВІ ПРЕФЕРЕНЦІЇ ЗАПРОВАДЖЕНО ЗАКОНОМ № 1072 ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЕРШОЇ ГРУПИ?

Тимчасово платники єдиного податку першої групи звільнятимуться від:

  • Сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року (крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV Кодексу умов застосування першої групи платників єдиного податку).

При цьому ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку, встановлені у порядку, визначеному пунктом 293.2 статті 293 цього Кодексу, за такі періоди не застосовуються;

  • Нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за себе з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 року включно (тобто за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року).

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за ці періоди в розмірах та порядку, визначених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі Закон про ЄСВ). У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб Законом про ЄСВ.

Читати по темі:  Податковий Календар: кінець жовтня 2020 року

При цьому такі періоди включатимуться до страхового стажу із загальнообов’язкового державного пенсійного страхування цих платників та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Пункт 52 (прим. 9) підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу; підпункт 9 (прим. 10).1 пункту 9 (прим. 10) розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ; підпункт 14 (прим. 5).1 пункту 14 (прим. 5) розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

ЧИ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО СКЛАДУ ДОХОДУ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦЯ, ЯКИЙ Є ПЛАТНИКОМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ, СУМА КОШТІВ, ЯКА ВИПЛАЧЕНАВІДПОВІДНО ДО СТАТТІ 2 ЗАКОНУ № 1071?

До складу доходу фізичної особи – підприємця, яка є платником єдиного податку, не включатиметься сума коштів, яка надійшла як одноразова матеріальна допомога застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів, що виплачується такому платнику відповідно до статті 2 Закону № 1071.

Пункт 7 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

ЧИ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО СКЛАДУ ДОХОДУ ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУ – ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ СУМА КОШТІВ, ЯКА ВИПЛАЧЕНА ВІДПОВІДНО ДО СТАТТІ 4 ЗАКОНУ № 1071?

До складу доходу платника єдиного податку – юридичної особи не включатиметься сума коштів, яка надійшла як одноразова компенсація суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску за найманих осіб, що виплачується такому платнику відповідно до статті 4 Закону № 1071.

Пункт 6 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

 

ІнфоЛист ДПС №17


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2021

X