Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Президент підписав зміни до Кримінального кодексу щодо несплати податків та ЄСВ
Ініціативи законотворців

Президент підписав зміни до Кримінального кодексу щодо несплати податків та ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Сьогодні, 23 вересня, Президент В. Зеленський підписав Закон України від 18.09.2019 р. №101-IX «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» (законопроект №1080). Про це йдеться у карточці законопроекта на сайті ВРУ.

Нагадаємо, що законопроектом було передбачено виключення з Кримінального кодексу статті про фіктивне підприємництво, а також суттєве збільшення порогу несплати податків та ЄСВ задля притягнення до кримінальної відповідальності. 

Законопроект спрямований на усунення практики застосування ст. 205 ККУ як інструменту зловживань та у спосіб, що не відповідає меті кримінальної відповідальності, та на гуманізацію кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків. 

Тобто ст. 205 ККУ буде виключено.

Також передбачається збільшити підвищити розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів і інших обов’язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних правопорушень. Їх встановлено ст. 212 ККУ. 

Зокрема:

  • під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов’язкових платежів, які в три тисячі (наразі – одна тисяча) і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян;
  • під великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов’язкових платежів, які в п’ять тисяч (наразі – три тисячі) і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян;
  • під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов’язкових платежів, які в сім тисяч (наразі – п’ять тисяч) і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян.

Щоправда, під час прийняття законопроекту було враховано поправки Комітета  з питань правоохоронної діяльності. Тож що в результаті зміниться, стане відомо лише після появи тексту Закону (станом на 23.09.2019 р. тексту Закону не опубліковано).

Читати по темі:  Штраф ФОПу за сплату ЄСВ готівкою?

За текстом законопроекту, цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X