Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Приватні дитсадки можуть організовувати не тільки юрособи, а відтепер і ФОПи!
Ініціативи законотворців Власнику бізнеса Організація бізнесу

Приватні дитсадки можуть організовувати не тільки юрособи, а відтепер і ФОПи!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ФОП, котрі самостійно надають послуги дошкільної освіти, повинні мати спеціальну освіту і медичну довідку встановленого зразка. Раніше дитсадки могли створювати лише юридичні особи.

При цьому, в сфері дошкільної освіти знято вимогу про ліцензованому обсязі. Відповідні зміни внесені до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти постановою Кабміну від 10 травня 2018 року № 347.

У новій редакції вводиться ліцензування освітньої діяльності післядипломної в сферах вищої та професійної передвищої освіти. Для отримання ліцензії не потрібно буде подавати документи, що належать до сфери акредитації освітніх програм (освітня програма, навчальний план). Замість цього подається концепція освітньої діяльності за відповідною спеціальністю на заявленому рівні.

Знято вимогу стосовно надання копій документів про відповідність приміщень санітарним нормам і вимогам правил пожежної безпеки. Зміни спрямовані також на розвиток і впровадження дуальної освіти в Україні.

У сфері загальної середньої освіти не потрібно буде підтверджувати майнові права на приміщення на весь термін навчання за певним рівнем. Лібералізована процедура дозволу на впровадження середньої освіти, зокрема для приватних закладів.

Оновлені ліцензійні умови набудуть чинності після опублікування, для деяких нововведень передбачений перехідний період. Наприклад, кадрові вимоги щодо достатності кількості членів групи забезпечення, почнуть діяти з 1 вересня 2019 року. Заклади, що навчають іноземців та осіб без громадянства, повинні до 31 грудня 2019 пройти процедуру ліцензування за новими правилами.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X