Головна » Юристу » Юридичні консультації » Приватні виконавці зможуть залучати поліцію для примусового виконання рішень
Ініціативи законотворців Юридичні консультації

Приватні виконавці зможуть залучати поліцію для примусового виконання рішень

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Затверджено «ПОРЯДОК взаємодії Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів»

З моменту набуття чинності Порядку приватні органи примусового виконання судових рішень  будуть мати змогу отримати  інформацію з:

— автоматизованої системи виконавчого провадження;

— Єдиного державного реєстру МВС;

— єдиної інформаційної системи МВС;

— інформаційного порталу Нацполіціі.

До введення в дію цих систем правоохоронні органи обмінюються документами з виконавцями за допомогою поштового зв’язку. Мін’юст спільно з Міністерством внутрішніх справ визначать формат, структуру даних обміну, форму журналу їх обліку, параметри, вимоги щодо захисту інформації та терміни впровадження програмного забезпечення.

Також передбачено, що державні і приватні виконавці можуть залучати поліцейських для забезпечення громадської безпеки та порядку, запобігання, припинення кримінальних та адміністративних правопорушень, вживання заходів, спрямованих на усунення загроз життю і здоров’ю, які виникли під час проведення виконавчих дій.

Так, залучити поліцейських можна у випадках:

— примусового проникнення виконавця в житло або інше володіння фізичної особи;

— виконання постанови державного, приватного виконавця про розшук ТЗ боржника;

— примусового виселення боржника;

— примусового вселення стягувача;

— усунення перешкод в користуванні приміщенням (житлом).

Виконавець залучає поліцейських на основі мотивованої постанови, яка направляється керівникам відповідних підрозділів поліції за місцем проведення виконавчої дії. Виконавець направляє його не пізніше, ніж за три дні до проведення виконавчої дії.

Таку постанову повинно містити інформацію про час і місце проведення виконавчих дій, а також опис і мотивовану підставу обставин, що зумовили необхідність залучення поліцейських. Керівник підрозділу поліції не пізніше наступного робочого дня після отримання постанови письмово повідомляє виконавця про прийняте рішення. Передбачено, що керівник може відмовити в залученні поліцейських в разі залучення особового складу до припинення групового порушення громадську (громадської) безпеки і порядку або масових заходів, а також для подолання наслідків аварій або інших НСУ разі необхідності негайного залучення поліцейських, виконавець звертається до чергової частини органу поліції.

Крім того, встановлено порядок взаємодії правоохоронних органів з державними виконавцями щодо тимчасового обмеження боржника у праві:

— керування ТЗ;

— користування вогнепальною мисливською, пневматичною і охолощену зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.

Відповідний Порядок затверджено наказом МВС та Мін’юсту від 20 січня 2018 року № 64/261/5, який вступить в силу з дня його опублікування. Відповідно втратить чинність Інструкція від 25 червня 2002 року N 607/56/5.

ЮрЛіга

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

13 + 5 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Хочешь иметь столько денег,чтобы хватало тебе и твоей семье — работай сам… Хочешь обеспечить свои будущие поколения — заставь людей работать на себя

— Карл Маркс

Події

Нет предстоящих мероприятия в указанный период времени.

Ми в Instagram

  • 2 недели ago by buh24comua Як потрібно зустрічати бухгалтера з роботи
  • 24
    4 дня ago by buh24comua #Б24
  •   24
    6 дней ago by buh24comua Жизненно :) #Б24

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: