Головна » Бухгалтеру » Консультації » Про перевірки доходів громадян із 1995 року
Консультації

Про перевірки доходів громадян із 1995 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Минулого тижня міністр фінансів Марченко знову підняв тему про перевірку доходів громадян, непрямі методи контролю за доходами та непрямі методи оподаткування.

«Всі повинні розуміти, що за декларуванням негайно повинні піти непрямі методи оподаткування. Зараз ми розробляємо відповідний законопроект, у нас фактично є готова концепція»,

– заявив Марченко.
*про що ми писали ще з самого початку декларування – це була лише точка відліку для початку нового етапу фіскалізації*

Непрямі методи оподаткування передбачають проведення податкової оцінки операцій фізосіб: про придбання об’єктів нерухомості (чи рухомості), дорогих речей без задекларованих доходів.
Знову цитата Марченка:

«Якщо є факт купівлі великого об’єкта нерухомості, а задекларованих доходів немає, і амністію людина не проходила, тобто вона не показала своїх реальних доходів, з яких чомусь не були сплачені податки… Наслідком цього буде те, що податкова має донарахувати суму несплачених податків».

Планується, що несплачені податки будуть донараховані не на всю вартість покупки, а на різницю між задекларованими доходами та вартістю придбання.

Тобто, база оподаткування буде меншою за вартість покупки, але враховуючи суттєве заниження доходів багатьма декларантами, то ця база буде істотною.
Станом на початок грудня громадяни добровільно задекларували понад 250 мільйонів гривень, а сплатили до бюджету в рази менше, що ще раз доводить, що амністія робилася не для поповнення бюджету, а для початку нової податкової політики.

Непрямі методи контролю це перш за все:

  • дані Держфінмоніторингу (ваші банківські операції);
  • дані Державного реєстру фізичних осіб (ваші доходи);
  • підтвердження джерела доходів при здійсненні вартісних покупок.

Важливо розуміти, що алгоритм контролю та аналізу таких операцій вже є – це механізм перевірки електронних декларацій чиновників. НАЗК за багато років вже досить якісно вміє відпрацювати доходи і видатки конкретної особи та конкретного домогосподарства.

Тому державі залишилося лише допиляти цей інструмент та масштабувати його на всю країну.
І взагалі акцент на оподаткуванні фізосіб, а не юросіб, це тренд який прослідковується останніх 5 років у всьому світі, тому тут нічого дивуватися.

 

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X