Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Проект МінФіна: новий звіт з ЄСВ та оновлена Інструкція з нарахування ЄСВ
Новини законодавства

Проект МінФіна: новий звіт з ЄСВ та оновлена Інструкція з нарахування ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Федерація профспілок України оприлюднила проекти наказів Мінфіну, якими пропонується внести зміни до:

1) Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, буде викладено в новій формі й звіт з ЄСВ. Переглянути тут

Уточнено, що коди типу нарахувань «13» (сума різниці між розміром мінімальної зарплати та фактично нарахованою зарплатою за звітний місяць) будуть  застосовуватись для сум у поточному звітному місяці за попередні лише в таких випадках:

  1. при перерахунку сум допомоги по тимчасовій непрацездатності;
  2. при перерахунку сум у зв’язку з вагітністю та пологами;
  3. при перерахунку сум заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу.

Окрім того, змінами передбачено, що чинним вважатимуть останній електронний або паперовий звіт з ЄСВ, якщо:

  • його подано до закінчення строків подання звітності;
  • він пройшов контроль в органах доходів і зборів;
  • його вдало завантажено у реєстрі ПФУ.

Проектом передбачено, що цей наказ набере чинності з першого числа місяця, що настане за місяцем його офіційного опублікування.

2) Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Переглянути тут

Зокрема, буде деталізовано, коли нарахування ЄСВ має проводитися із розрахунку мінімальної зарплати. В нову редакцію Інструкції буде внесено такі зміни: нарахування ЄСВ з мінзарплати  буде проводитися за умови перебування в трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця згідно з індивідуальним графіком роботи.

Окрім того, оскільки з 1 січня 2017 року змінено правила нарахування та сплати ЄСВ для фізосіб-підприємців та осіб, які займаються незалежною профдіяльністю, то відповідні зміни будуть внесені і в Інструкцію.  Таким платникам ЄСВ надається можливість сплачувати ЄСВ протягом року у вигляді авансових платежів. При цьому такі суми ЄСВ будуть ураховуються підприємцями (окрім спрощенців) та фізособами, які займаються незалежною профдіяльністю, при остаточному розрахунку, який здійснюється ними за календарний рік до 10 лютого наступного року, що настає за роком, за який сплачується ЄСВ, а для фізосіб, які займаються профдіяльністю, –  до 1 травня наступного року. Також буде змінено визначення бази нарахування ЄСВ для таких платників.

Також введено норму щодо обчислення і строків сплати ЄСВ підприємцями у разі припинення ними діяльності:

– для фізосіб-підприємців (незалежно від системи оподаткування) у разі зняття їх з обліку в органах доходів і зборів останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення. ЄСВ потрібно потрібно буде сплатити до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

– для фізосіб, які займаються незалежною профдіяльністю, останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня надходження до органу доходів і зборів заяви про зняття з обліку. ЄСВ буде сплачуватися до дня надходження до органу доходів і зборів заяви про зняття з обліку про зняття з обліку.

Заплановано, що цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки