Головна » Бухгалтеру » Консультації » Просто і доступно про податкову знижку для громадян
Консультації

Просто і доступно про податкову знижку для громадян

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Багато українців чули про податкову знижку як можливість повернути собі частину витрат сімейного бюджету, однак, як свідчить практика, не всі громадяни розуміють, як правильно користуватися податковою пільгою в Україні. 

До основних витрат, які декларуються громадянами з метою отримання податкової знижки (передбачені у п.3 ст. 166 Податкового кодексу України), належать:

 1.   частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;
 2.   сума коштів або вартість майна, перераховані (передані) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;
 3.   сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;
 4.   сума страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
 5.   сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
 6.   оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;
 7.   сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу;
 8.   сплата видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом (у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним);
 9.   сума коштів у вигляді орендної плати, фактично сплаченої платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Передусім необхідно звернути увагу на те, що не вся сума витрат, здійснених протягом року, підлягає поверненню. На суму здійснених витрат зменшується база оподаткування.Відповідно, податок зменшиться на суму, що дорівнюватиме 18% від суми понесених витрат. Саме ці 18% від суми витрат і буде повернуто у разі правильного оформлення і подання декларації.

Декларацію з метою оформлення податкової знижки треба подати у податкові органи не пізніше 31 грудня року, наступного за звітним. Якщо право на отримання знижки не використане протягом року, на наступний рік воно не переноситься.

Отримувачем знижки може бути фізична особа, яка має доходи у вигляді заробітної плати. Тож, наприклад, самозайняті особи, суб’єкти підприємницької діяльності, особи, які отримують тільки пасивні доходи, права на отримання податкової знижки не мають.

Також важливо, що сума витрат, які дають право на отримання знижки у звітному році, не повинна перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

Основні документи, необхідні для оформлення податкової знижки:

 1. копія паспорта;
 2. довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку;
 3. довідка про заробітну плату, отриману протягом звітного року;
 4. копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо);
 5. документ, що підтверджує ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї.

 

 

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X