Головна » Бухгалтеру » Консультації » Річний перерахунок ПДФО
Консультації

Річний перерахунок ПДФО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Законодавством встановлено обов’язок роботодавця як податкового агента проводити за наслідками кожного звітного податкового року перерахунок суми доходів, нарахованих працівникам у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги.

Згідно з пп. 169.4.2  ПКУ перерахунок здійснюється в обов’язковому порядку в таких випадках:

  • за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
  • під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 ПКУ;
  • під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

КОЛИ ТРЕБА ПРОВОДИТИ РІЧНИЙ ПЕРЕРАХУНОК?

Тобто річний перерахунок заробітних плат працівників та утриманих з них сум ПДФО за 2019 рік слід провести не пізніше ніж під час нарахування заробітної плати за останній місяць цього року, тобто у грудні 2019 року.

До того ж, відповідно до пп. 169.4.3 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Якщо ж внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку та збору, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати (пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).

Читати по темі:  Отчет о занятости и трудоустройстве инвалидов: порядок заполнения, когда и куда подавать и что будет если не подать

Разом з тим, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата утриманого податку на доходи фізичних осіб. То на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку у відповідному місяці.

Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку, податковий агент відображає в податковому розрахунку за формою №1ДФ, форму та порядок заповнення якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015р. №4, в тому кварталі, в якому проведено.

При цьому зазначаємо, якщо за результатами проведення перерахунку платнику податку по нарахованих сумах доходів та податку виникає від’ємне значення, то у звітності ф. № 1-ДФ у рядках :

  1. 3 «Сума нарахованого доходу» та 3а «Сума виплаченого доходу»,
  2. 4 «Сума нарахованого податку» та 4а «Сума перерахованого податку» проставляється сума надміру нарахованого доходу та утриманого податку зі знаком «мінус» та за відповідною ознакою доходу.

У випадках якщо податковим агентом по окремому платнику податку було перераховано (сплачено) податку на доходи фізичних осіб більше, ніж підлягало перерахуванню і ця сума була відображена в ф. №1-ДФ у попередніх періодах, то в звітності майбутніх періодів графа 4 може дорівнювати нулю.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

5 × пять =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Події

січень, 2020

Реклама

Random Quote

Если вы желаете преуспеть, вы должны искать новые пути, а не ходить по истоптанным дорогам достигнутого успеха

— Джон Девисон Рокфеллер
X

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: