Головна » Бухгалтеру » Консультації » Роботодавець, пильнуй! Зарплата не нижче МЗП, ображати працівника не можна — скарги на вас не уникнути!
Консультації

Роботодавець, пильнуй! Зарплата не нижче МЗП, ображати працівника не можна — скарги на вас не уникнути!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Держава гарантує найманим працівникам виплату заробітної плати на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму.

Мінімальний розмір заробітної плати визначений Законом України про Державний бюджет на відповідний рік.

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата складає: у місячному розмірі – 3723 грн; у погодинному розмірі − 22,41 гривень.

Ця законодавча норма обов’язкова для виконання як юридичними особами, так і фізичними особами – підприємцями, які є роботодавцями. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність. Розмір штрафних санкцій становить від 1 до 100 розмірів мінімальних заробітних плат (від 3723 до 372 300 грн.).

Довідково: мінімальна заробітна плата — законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт), що є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для громадян, адже вони втрачають право на соціальні гарантії. Зокрема, це втрата працівником: права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), на страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листів непрацездатності, на можливість отримання державної допомоги у випадку втрати роботи.  Громадяни також втрачають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії у майбутньому.

 Отже, неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчо передбаченого соціального  захисту та повністю залежить від роботодавця і його дій по відношенню до працівників. Офіційно оформлені трудові відносини надають можливість громадянам відстоювати свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем.

З метою запобігання порушенням у сфері податкового законодавства та легалізації трудових відносин у ДФС України функціонує телефонна «гаряча лінія» 0-800-501-007, на яку наймані працівники можуть звернутися та повідомити  про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

20 − девятнадцать =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Хочешь иметь столько денег,чтобы хватало тебе и твоей семье — работай сам… Хочешь обеспечить свои будущие поколения — заставь людей работать на себя

— Карл Маркс

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

  • 24
    1 неделя ago by buh24comua #Б24 #цитатадня
  • 24
    1 неделя ago by buh24comua #Б24
  • 24
    2 недели ago by buh24comua #бухгалтер24

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: