Консультації

Роботодавець, пильнуй! Зарплата не нижче МЗП, ображати працівника не можна – скарги на вас не уникнути!

Держава гарантує найманим працівникам виплату заробітної плати на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму.

Мінімальний розмір заробітної плати визначений Законом України про Державний бюджет на відповідний рік.

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата складає: у місячному розмірі – 3723 грн; у погодинному розмірі − 22,41 гривень.

Ця законодавча норма обов’язкова для виконання як юридичними особами, так і фізичними особами – підприємцями, які є роботодавцями. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність. Розмір штрафних санкцій становить від 1 до 100 розмірів мінімальних заробітних плат (від 3723 до 372 300 грн.).

Довідково: мінімальна заробітна плата – законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт), що є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для громадян, адже вони втрачають право на соціальні гарантії. Зокрема, це втрата працівником: права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), на страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листів непрацездатності, на можливість отримання державної допомоги у випадку втрати роботи.  Громадяни також втрачають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії у майбутньому.

 Отже, неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчо передбаченого соціального  захисту та повністю залежить від роботодавця і його дій по відношенню до працівників. Офіційно оформлені трудові відносини надають можливість громадянам відстоювати свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем.

З метою запобігання порушенням у сфері податкового законодавства та легалізації трудових відносин у ДФС України функціонує телефонна «гаряча лінія» 0-800-501-007, на яку наймані працівники можуть звернутися та повідомити  про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Будівельні матеріали: міцний фундамент успішного бізнесу

  В сучасному світі, де конкуренція постійно зростає, важливо мати надійних партнерів та якісні матеріали.…

1 тиждень ago

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

1 місяць ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

1 місяць ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

1 місяць ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

1 місяць ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

1 місяць ago