Головна » Бухгалтеру » Консультації » Розмір ЄСВ при нарахуванні середнього заробітку мобілізованому працівнику-особі з інвалідністю
Консультації

Розмір ЄСВ при нарахуванні середнього заробітку мобілізованому працівнику-особі з інвалідністю

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Статтею 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено вичерпний перелік платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ).

Базою нарахування ЄВ для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати, за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Відповідно до частини тринадцятої ст. 8 Закону № 2464 ЄВ для підприємств, установ і організацій, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41% визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ для працюючих осіб з інвалідністю.

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків передбачено ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями, згідно з частиною першою якої на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи, посада і середнього заробітку, а отже , такі працівники продовжують перебувати у трудових відносинах з підприємством, установою або організацією на весь строк військової служби.

Розмір ЄВ для кожної категорії платників чітко визначено ст. 8 Закону № 2464. Зазначеною статтею не передбачено змін щодо розміру ЄВ внаслідок мобілізації працівників.

Враховуючи викладене, на середній заробіток мобілізованого працівника, який при цьому має групу інвалідності, підтверджену довідкою до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії, юридична особа нараховує ЄВ у розмірі, визначеному частиною тринадцятою ст. 8 Закону № 2464, – 8,41 %.

 

 
27 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X