Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » РРО із 01.01.2022 бути! Рішення остаточне, оскарженню не підлягає!
Держоргани інформують Консультації

РРО із 01.01.2022 бути! Рішення остаточне, оскарженню не підлягає!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Данило Гетманцев у властивій йому спокійній формі, стримано та наполегливо, наполегливо власному переконанню правильності вчиненому, відреагував на вчораішні протесні акції ФОПів.

Він таким чином прокоментував це у своєму телеграм-каналі

Хочу обратиться к друзьям ФОПам, которые вышли сегодня и вчера на митинги за отмену фискализации.
Мы должны принять несколько данностей, с которыми нам придётся жить:
1. Система фискализации вступит с 1 января 2022 года. Она простая и очень доступная. Спросите у наших ФОПов, на едином налоге, которые уже установили 70 тыс. РРО и продолжают устанавливать.
2. Она не требует учёта остатков и приходованния товара (кроме ювелирки, электроники, лекарств). Разъяснение я публикую ниже.
3. РРО не обязательно для установки в сёлах и некоторых других случаях, предусмотренных постановлением КМ №1336. Мы к слову, его актуализируем в ближайшее время, но снова таки не выхолащивая суть.

Друзья, все те, кто вас пытается убедить в несоответствии действительности изложенного выше – отпетые мошенники. Они зарабатывают конкретные деньги на вас и ваших протестах, продавая эти протесты оппозиции и олигархату. Мы находимся в постоянном диалоге с малым бизнесом об улучшении/ упрощении системы РРО, но НИКОГДА мы не будем обсуждать отсрочку или выхолащивание системы. Идеи минимальной стоимости покупок, лимитов не применения РРО по обороту, отсрочек по любому поводу – обман и профанация мошенников. Не ведитесь, будьте разумными, устанавливайте РРО/ПРРО и спокойно занимайтесь бизнесом.

А тепер наводимо саме роз’яснення

Пункт 12 ч.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлює:

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

  • вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

 При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

 Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

Таким чином, фізичні особи – підприємці, що використовують спрощену систему оподаткування, не є при цьому платниками ПДВ та не здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами для цілей контролю за дотриманням законодавства у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Водночас, пункт 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України містить наступні вимоги щодо підтвердження платниками податків показників, зазначених такими платниками у податковій звітності:

44.1. Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Принагідно повідомляємо, що зазначена норма Податкового кодексу діє з 2011 року.

Згідно зі ст. 296.1 Податкового кодексу України ФОП – платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

Це означає, що такі ФОП – платники єдиного податку не повинні підтверджувати документами (в тому числі первинними документами) витрати на придбання товарів/послуг, а повинні вести лише облік доходів з урахуванням вимог п. 44.1 ст. 44 ПК України.

Водночас, такі ФОП повинні підтверджувати факт включення або не включення певних доходів до загального складу доходу (ст. 292 Податкового кодексу України).

ФОП платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Платники єдиного податку, які є платниками ПДВ повинні вести облік доходів і витрат з урахуванням вимог п. 44.1 ст. 44 ПК України.

  • огляду на зазначене документом, що належним чином підтверджує видаткову або прибуткову операцію є, в тому числі, розрахунковий документ, виданий реєстратором розрахункових операцій. Що стосується Книги обліку доходів, то зазначений документ виконує функцію документа обліку, проте ніколи не був первинним документом, оскільки містить лише узагальнені дані про проведені платником податків господарські операції.

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки