Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » РРО із 01.01.2022 всім! – депутати відхилили лояльні до РРО Законопроєкти
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

РРО із 01.01.2022 всім! – депутати відхилили лояльні до РРО Законопроєкти

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відміни норм, які передбачають посилення фіскального тиску шляхом розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій, №2645 доповідає народний депутат Антон Поляков.

Доповідач обґрунтував необхідність прийняття законопроекту негативним сприйняттям виключно з боку представників легального малого бізнесу Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» №128-IX та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» №129-IX, оскільки їх практична реалізація призведе до нівелювання переваг спрощеної системи оподаткування, зокрема, збільшення та здорожчання процедур адміністрування малого та мікропідприємництва.

Практичне застосування цих законів може призвести до бізнес-еміграції підприємців, особливо тих, які не мають значних капіталовкладень, у країни з більш сприятливим податковим кліматом, та/або може змусити підприємців, які мають певні капіталовкладення – призупиняти або скорочувати свою діяльність, або взагалі шукати нові місця заробітку, у тому числі в інших країнах.

Також ці закони можуть спровокувати делегалізацію ведення господарської діяльності, у зв’язку із зростанням витрат суб’єктів господарювання на адміністрування процесів застосування реєстраторів розрахункових операцій та витрат на оплату праці бухгалтерів.

Проектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині скасування деяких змін, які вносяться Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» №129-IX в частині розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Альтернативний проект №2645-1 доповів народний депутат Павло Бакунець.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев доповів законопроект №2645-д і звернувся до народних депутатів з проханням не підтримувати законопроекти, оскільки вони втратили актуальність.

В обговоренні законопроектів виступили представники депутатських фракцій і груп.

Після закінчення обговорення на головуючий поставив на голосування для прийняття за основу законопроект №2654-д.

За результатами голосування законопроект не набрав голосів для прийняття і був відхилений.

Законопроекти №2645 і №2645-1 також не були підтримані.

Народні депутати у виступах звернули увагу на відсутність на позачерговому засіданні депутатської фракцій «Слуга народу» і запропонували провести перереєстрацію і в разі недостатньої кількості народних депутатів для прийняття рішень закрити позачергове засідання. На адресу депутатської фракції «Слуга народу» прозвучали висловлювання щодо «небажання захищати права ФОПів та інших представників малого бізнесу».

 

ВРУ

28 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X