Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » СФР – роздуми вголос…
Новини законодавства

СФР – роздуми вголос…

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Кабмін нещодавно ухвалив законопроект міністерства фінансів про нову Службу фінансових розслідувань, котра має замінити випадково ліквідовану податкову міліцію.

Але найголовніше — чи не створюємо ми нового монстра у вигляді Служби? Чи дійсно СФР — це стратегічний крок до поліпшення бізнес-клімату, залучення інвестицій та подальшого розвитку економіки, як про це оптимістично доповідає кабмінівський портал?

В українських реаліях не важливо, як буде називатися служба. Навіть її обсяг та склад повноважень не є вирішальними.
Претендентів кілька. І саме ця підкилимна боротьба між ними пояснює тривалу підготовку і розгляд законопроектів в кулуарах різних відомств. Незважаючи на прийняття Кабміном саме Мінфінівського законопроекту, питання контролю над службою дотепер не знято.

Боротьба точиться між Міністерством внутрішніх справ, Державною фіскальною службою та, власне, Мінфіном. Концептуально неправильно підпорядковувати сервісну інтелектуальну службу — а саме в такому вигляді вона задекларована розробниками законопроекту — силовикам із МВС. З іншого боку, було б помилкою залишати її і в ДФС, враховуючи сумний бекграунд і гучні корупційні скандали у відомстві. Нібито залишається Мінфін.

Формування єдиного сучасного органу в цій сфері давно стоїть на порядку денному і потребує негайного вирішення. Інакше натовпи перевіряючих з різних відомств і надалі будуть пити кров українського бізнесу. Ключові повноваження СФР виписані в законі відповідно до бачення Мінфіном служби як інтелектуальної і сервісної. З іншого боку, і каральної функції вона не позбавлена. Адже має здійснювати оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування, приймати, реєструвати заяви про злочини, відповідно до підсудності служби.

ТОП-5 покращень для бізнесу Український бізнес чекає покращень від кожної влади. Щоправда, на практиці справа найчастіше обмежується передвиборчими обіцянками. Сподіваюся, що у разі прийняття запропонованого законопроекту про Службу фінрозслідувань, ситуація з перетворенням обіцянок в реальні позитивні зміни все ж виправиться.

Новинки, які, на мій погляд, перезавантажать відносини бізнесу і влади:

  1. Створення Служби як єдиного контролюючого органу виявлення та розкриття злочинів у сфері господарської діяльності, що шкодять публічному інтересу в фінансовій сфері;
  2. Акцент на сервісній, а не на оперативно-розшуковій функції служби. Іншими словами, завдання запобігати, а не тільки боротися з наслідками;
  3. Конкурсний принцип добору і призначення кадрів до СФР;
  4. Контроль за діяльністю Служби з боку громадськості. Адже повинна бути створена громадська рада у складі 35 членів, серед яких представники громадських об”єднань, профспілок, асоціацій, журналісти тощо;
  5. Недопущення до Служби осіб, які після 2010 року проходили службу на посадах слідчих або оперативних працівників в підрозділах правоохоронних органів з протидії економічним злочинам.

За матеріалами ресурсу

102 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X