Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Щодо дії мораторію на проведення податкових перевірок
Держоргани інформують Консультації

Щодо дії мораторію на проведення податкових перевірок

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

До Головного управління ДФС у м. Києві надходять питання щодо дії мораторію на проведення податкових перевірок.

Звертаємо увагу, що діяльність з проведення документальних перевірок податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи регламентується відповідно до глави 8 розділу II Податкового кодексу України.

Також пунктом 5.2 статті Кодексу визначено співвідношення податкового законодавства з іншими законодавчими актами та встановлено, що у разі, якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечить поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Податкового кодексу.

Cтаном на 19 січня 2018 року змін до Податкового кодексу в частині дії мораторію на здійснення заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання на 2018 року внесено не було.

Таким чином, Головне управління ДФС у м. Києві проводить камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки виключно у межах своїх повноважень, у випадках та у порядку, встановлених статтями 76, 77, 78, 79, 80 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, Законом України від 07.12.2017 №2246-VIII “Про Державний бюджет на 2018 рік” були внесені зміни до Закону України від 03.11.2016 р. N 1728-VIII “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” стосовно дії мораторію на здійснення заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання на 2018 р.

Від себе додамо, що в рамках Проекту з комплексної реформи ДФС Робочою групою при ДФС було розроблено алгоритм для автоматичного проведення камеральних перевірок, використовуючи уніфіковану методологію.
Цей процес значно зменшує ручне втручання у процес перевірок, а відповідно зменшує корупційні ризики. В свою чергу, платник податків чітко розумітиме за якими критеріями проводяться камеральні перевірки в ДФС, адже критерії будуть однакові для всіх.
Оскільки з   1 січня 2018 року змінився розмір фінансових санкцій, рекомендуємо підготуватися до перевірок і ваша робота буде впевненою, без помилок. Як же вести свою діяльність суб’єктaм господaрювaння, щоб убезпечити себе від штрaфних сaнкцій оргaнів контролю?
Увага! Мораторій на перевірки не розповсюджується на:  
  • Державну фіскальну службу,
  • Держслужбу з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів,
  • Держслужбу експортного контролю,
  • Держінспекцію ядерного регулювання,
  • Державіаслужби, Держфінінспекцію,
  • Нацкомісію з енергетики і комунальних послуг,
  • Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку,
  • Нацбанк,
  • Антимонопольний комітет, 
  • також на перевірки безпечності та якості харчових продуктів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби.
Перевірити, чи включено конкретного суб’єкта господарювання до проекту Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік, можливо безкоштовно та без реєстрації на сайті пілотного модуля планування заходів державного нагляду (контролю) ІАС ДНК
Звертаємо вашу увагу, що  допустити контролерів до фактичної перевірки можна за певних умов
 

Поділіться з друзями - підтримайте проект