Головна » Бухгалтеру » Консультації » Щорічна відпустка авансом
Консультації

Щорічна відпустка авансом

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Працюю в компанії два роки, планую взяти відпустку в серпні терміном 14 днів. Керівник відмовляється її надавати, аргументуючи, що в мене є лише 10 днів (рахує два дні на місяць) від попередньої. Чи можна взяти відпустку авансом?

Щорічні відпустки надаються за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору (ст. 6 Закону про відпустки). Так, наприклад, якщо трудовий договір був укладений 28.12.2018 р., то щорічна основна відпустка має бути надана працівникові за робочий рік з 28.12.2018 р. по 28.12.2019 р.

Але право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на такому підприємстві (частина п’ятаст. 10 Закону про відпустки).

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно відпрацьованому часу.

Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного до робочого року (частина дев’ята ст. 10 Закону про відпустки).

Отже, після закінчення шести місяців безперервної роботи на підприємстві працівник має право отримати щорічну відпустку повної тривалості.

Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи надаються відповідно до графіка відпусток у будь-який час робочого року, який відлічується з дати укладення трудового договору.

Надання щорічних відпусток в рахунок робочого року, який ще не почався, чинним законодавством не передбачено.

Тобто в наведеному в запитанні випадку працівниця має право взяти відпустку у будь-який час робочого року незалежно від відпрацьованого часу.

Вісник ДПС

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Лист Мінсоцполітики Щодо розрахунку відпускних при хворобі працівника

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

8 − 7 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Реклама

Random Quote

Лучше уверенность в хорошем результате, чем надежда на замечательный результат

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: