Головна » Бухгалтеру » Консультації » Штраф ФОПу за сплату ЄСВ готівкою?
Консультації

Штраф ФОПу за сплату ЄСВ готівкою?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Накладається штраф ФОПа, який за наявності банківського рахунку сплатив єдиний соціальний внесок (ЄСВ) готівкою?

На це запитання відповіли податківці в розділі 301.09 ресурсу База податкових знань (ЗІР).

Зазначається про можливість готівкових розрахунків передбачена на випадок, якщо ФОПи не мають банківського рахунка.

Однак, чинне законодавство передбачає, що ЄСВ сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів із його банківського рахунка. Тобто у загальному випадку ЄСВ має сплачуватися безготівково. Можливість готівкових розрахунків передбачена на випадок, якщо ФОПи не мають банківського рахунка. Але, фахівці ДФС зазначили: застосування відповідальності до ФОПів, які за наявності банківського рахунка сплачують ЄСВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку нормами чинного законодавства не передбачено.

      А ось у разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску починаючи з 20-го числа місяця, наступного за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, до фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, та допустили зазначене порушення, починаючи з 01.01.2015 та надалі накладається штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
     Також, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці несуть адміністративну відповідальність.

Нагадаємо, ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X